İlayda Akdoğan Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.06.2017 23:30

İlayda Akdoğan Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
İlayda Akdoğan
Yaşı
:
19 (21.07.1998)
Meslek
:
Oyuncu
Boyu
:
1.70 cm
Kilosu
:
52 kg
Burcu
:
Yengeç
Göz Rengi
:
Kahverengi
Sevgilisi
:
Var
Eğitim
:
Öğrenci

İlayda Akdoğan Kimdir ?

1998 yılında İstanbul'da doğan İlayda Akdoğan, annesinin bebeklik fotoğraflarını bir dergiye göndermesiyle oyunculuk serüveni başlamıştır. En İyi Arkadaşım dizisi ile televizyon dünyasına adım atmıştır.

İlayda Akdoğan lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite eğitimini de oyunculuk üzerine tamamlamak istediğini ve kariyerine oyuncu olarak devam edeceğini çeşitli röportajlarında dile getirmiştir. 

İlayda Akdoğan Dizileri

Kariyerine En İyi Arkadaşım dizisi ile adım atan İlayda Akdoğan, bu dizinin ardından sırasıyla Bez Bebek, Sevgili Dünürüm, Oyunbozan, Umuda Kelepçe Vurulmaz gibi dizilerde rol almıştır. 

Dolunay Dizisi Asuman Rolü

Dolunay

İlayda Akdoğan 2017 yaz dizisi olarak Star TV ekranında seyircilerle buluşan Dolunay dizisi kadrosuna dahil olmuş ve dizide Asuman rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır. 

Dizide İlayda Akdoğan ile birlikte Can Yaman, Özge Gürel, Balamir Emren, Öznur Serçeler, Hakan Kurtaş gibi genç isimler de rol almıştır. 

Mustang Filminde Rol Aldı

İlayda Akdoğan, sinema oyunculuğuna ise oldukça başarılı bir yapım ile giriş yapmıştır. Vizyona girdiği andan itibaren dikkat çeken ve ses getiren bir proje olan ödüllü Mustang filminde rol alan İlayda Akdoğan, bu sayede adını dünya çapında da duyurma şansı yakalamıştır. 

Yer Aldığı Projeler

  • 2017 - Dolunay
  • 2016 - Oyunbozan
  • 2015 - Mustang
  • 2007 - Sevgili Dünürüm
  • 2007 - Bez Bebek
  • 2005 - Afacanlar Kampı
  • 2004 - En İyi Arkadaşım
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)