İlgini çekebilir

Berkay Hardal kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 26.10.2017 01:00
Yusuf Baymaz Kimdir?

Yusuf Baymaz Kimdir ?

Yusuf Baymaz Biyografisi

Yusuf Baymaz 1989 yılında Adana'nın Seyhan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Liseyi bitirene kadar Adana'da yaşayan Yusuf Baymaz, sonrasında üniversite okumak için Gaziantep'e yerleşmiş ve burada ön lisans eğitimi alarak Biomedikal bölümünü bitirmiştir.

Gaziantep'te ön lisans eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul'a gelerek burada yaşamaya başlayan Yusuf Baymaz, İstanbul'da satış ve pazarlama alanında çeşitli işlerde çalışmıştır. 2008 yılından beri İstanbul'da yaşayan Yusuf Baymaz, oyunculuk üzerine de eğitimler alarak dizilerde rol almaya başlamıştır.

Fatih Harbiye ile Tanındı

Yusuf Baymaz'ın ekran kariyeri ise ilk olarak Fatih Harbiye adlı dizi ile başlamıştır. Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül'ün baş rolde olduğu Fatih Harbiye dizisi ile tanınan Yusuf Baymaz, bu dizide Gökçe Akyıldız'ın canlandırdığı Aslı karakterinin kocası Emre rolü ile oyunculuğa adım atmıştır.

Kanatsız Kuşlar Suat Rolü

ATV ekranında yayınlanan Kanatsız Kuşlar dizisi ile ekrana gelen Yusuf Baymaz bu dizide ise Suat rolünü canlandırmıştır. ATV'nin 2017 yılının yaz aylarında yayına başlayan ve kadrosunda Deniz Bolışık, Gizem Güneş, Melis Tüzüngüç, Seda Türkmen, Ümit Kantarcılar gibi oyuncuların yer aldığı Kanatsız Kuşlar dizisi Perşembe akşamlarının sevilen yapımlarından biri olmayı başarmıştır.

Yusuf Baymaz Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Seda Türkmen Kimdir?
Seda Türkmen
Oyuncu
Gizem Güneş
Gizem Güneş
Oyuncu
Emir Özden Kimdir?
Emir Özden
Oyuncu
Eliz Neşe Çağın Kimdir?
Eliz Neşe Çağın
Oyuncu
Sinem Karel Gürtekin Kimdir?
Sinem Karel Gürtekin
Oyuncu
Melis Tüzüngüç Kimdir?
Melis Tüzüngüç
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.