İlgini çekebilir

Levent Nazifoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.06.2017 03:39
Melis Tüzüngüç Kimdir?

Melis Tüzüngüç Kimdir ?

Melis Tüzüngüç Biyografisi

Melis Tüzüngüç kimdir? 1994 yılında İstanbul’da doğup burada büyümüştür. Burada oyunculuğa olan ilgilisi nedeniyle birtakım oyunculuk eğitimleri almıştır. Ayrıca çocukluk yıllarında oyunculuk ve şarkıcı olmak istemiştir. Sonrasında da oyunculuk yönü daha da ağır basarak gerekli olan Oyunculuk Eğitimi almıştır. Güzel ve başarılı oyuncu burada ilk olarak Yıldız Masalı projesi ile sektöre merhaba demiştir. Gerek güzelliği ile gerekse de başarılı oyunculu ile kısa süre içerisinde ünlenen Melis Tüzüngüç farklı farklı projelerde de yer almıştır. Bu projelerden bazıları ise; Şimdi Onlar Düşünsün, Babam Sınıfta Kaldı ve Harem gibi farklı farklı dizilerde rol alarak boy göstermiştir.

TRT kanalında yayınlanan olan Baba Candır isimli dizinin kadrosuna dahil olan Melis Tüzüngüç, bu dizide Ceylan rolünü canlandırmıştır. Bu rolde başarılı olması ve kendini göstermesi ile kısa sürede ülke çapında büyük bir üne kavuşmuştur. Gerek sosyal medya hesaplarının kısa sürede ikiye, üçe katlanması gerekse de sosyal ağlarda Melis Tüzüngüç adının sıkça alınması ile dizide ne denli başarılı olduğunu da gün yüzüne çıkarmaktadır. Toplamda yedi dizi ve bir de tiyatro projesinde bulunmuştur. 2011 senesinden günümüze kadar çok sayıda dizi projesinde ekran karşısına çıkmıştır.

Melis Tüzüngüç Dizileri

Oyunculuk kariyerinde tamamen dizi projelerinde yer alan oyuncu toplamda 7 dizi projesinde bulunmuştur. Hiç film projesinde yer almadığını da belirtmekte fayda var. Melis Tüzüngüç’ü ünlendiren Yıldız Masalı dizisi 2011 senesinde ekranlarda olmuştur. Buradaki başarısından ötürü de 2012 senesinde Harem dizisinde yer almaktadır. Seneler içerisinde farklı farklı dizi projelerinde yer alan oyuncu en son Baba Candır isimli dizide Reyhan ismindeki karaktere can vermektedir. Dizi filmlerinin yanı sıra bir de tiyatro oyununda rol almıştır. 2015 senesinde Sıcak Çikolata isimli tiyatro oyununda escort rolünde izleyicilerin karşısına çıkmıştır.

Baba Candır Dizisi Ceylan Karakteri

Baba Candır dizisinde Ceylan karakterini canlandıran oyuncu Melis Tüzüngüç, bu dizide oyunculuğunun ne kadar başarılı olduğunu bizlere bir daha kanıtlamıştır. Ayrıca dizideki rolünde ailesini çok küçük yaşlarda kaybetmesinden ötürü birtakım zorluklarla ve mahallelinin çabalarıyla günümüze kadar gelmiştir. 12 yaşına geldiğinde hayatı tamamen değişen Ceylan bu sırada Kapadokya’ya ziyarete gelen çocuklardan birinin boğulmasını son anda engelleyerek onu boğulmaktan kurtarmıştır. Devamında da bu çocuk ile tam 11 sene sonra buluşmak üzere birbirlerine adeta söz verirler. Seneler sonra İstanbul’a gittiğinde tesadüf olarak karşılaştığı çocuğu tanımıştır. 

Kanatsız Kuşlar Dizisi Zeynep Rolü

2017 yılı yaz sezonunda ATV'de yayın hayatına başlayan Kanatsız Kuşlar dizisinde Melis Tüzüngüç baş rolü oyuncu Ümit Kantarcılar ile paylaşmıştır.

ATV'nin dikkat çeken yapımlarından olan Kanatsız Kuşlar dizisinde baş rol oynayan Melis Tüzüngüç, bu dizide ise Zeynep rolü ile ekrana gelmiştir. 

Melis Tüzüngüç Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • 2017 - Kanatsız Kuşlar
  • 2015 - Baba Can'dır
  • 2014 - Şimdi Onlar Düşünsün
  • 2013 - Babam Sınıfta Kaldı
  • 2012 - Harem
  • 2011 - Yıldız Masalı

Benzer Biyografiler

Berna Koraltürk Kimdir?
Berna Koraltürk
Oyuncu
Servet Pandur
Servet Pandur
Oyuncu
Özgün Karaman Kimdir?
Özgün Karaman
Oyuncu
Settar Tanrıöğen Kimdir?
Settar Tanrıöğen
Oyuncu
Dilara Gönder
Dilara Gönder
Sunucu
Uraz Kaygılaroğlu Kimdir?
Uraz Kaygılaroğlu
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdir.TV sitesinde ağırlıklı olarak oyuncu ve gündemdeki kişilerin güncel biyografi bilgileri yayınlanmaktadır. Yayınlanan biyografi içerikleri editörlerimiz tarafından araştırılak, özgün bir şekilde hazırlanmaktatır.

Biyografi ve oyuncu bilgilerinin farklı sitelerde yayınlanması için izin alınması ve kimdir.tv sitesinin kaynak göstermesi gerekmektedir.