Sinem Karel Gürtekin Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 16.06.2017 13:41

Sinem Karel Gürtekin Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Sinem Karel Gürtekin
Yaşı
:
23 (4 Mart 1994)
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
Mersin
Boyu
:
1.72 cm
Kilosu
:
55 kg
Burcu
:
Balık
Saç Rengi
:
Siyah
Sevgilisi
:
Yok
Eğitim
:
Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya Bölümü

Sinem Karel Gürtekin Kimdir ?

Sinem Karel Gürtekin 1994 yılında Mersin'de dünyaya gelmiştir. Liseyi bitirene kadar Mersin'de yaşayan Sinem Karel Gürtekin, üniversite eğitimini tamamlamak için İstanbul'a gelmiştir ve Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya Bölümü'nü bitirmiştir. 

Sinem Karel Gürtekin ekranlarda ilk olarak sunucu sıfatıyla tanınmıştır. Show TV ve Star TV gibi kanallarda çeşitli programlar sunarak ekran macerasına başlayan Sinem Karel Gürtekin sonrasında ise dizilerde oyuncu olarak karşımıza çıkmıştır.

Sinem Karel Gürtekin Oynadığı Diziler

Sunuculuğun ardından oyuncu kimliği ile adından söz ettirmeyi başaran Sinem Karel Gürtekin ilk olarak Gülse Birsel'in senaryosunu yazdığı ve Gupse Özay, Hasibe Eren, Olgun Şimşek, İrem Sak gibi başarılı oyuncuların kadrosunda yer aldığı Yalan Dünya dizisinde konuk oyuncu olarak izleyici karşısına çıkmıştır.

Daha sonra ise baş rolde Yağmur Tanrısevsin'in bulunduğu Mayıs Kraliçesi projesinde rol alan Sinem Karel Gürtekin, her geçen gün oyunculuk anlamında kendini daha fazla geliştirerek farklı yapımlar ile izleyicilerin karşısına çıkmaya devam etmiştir.

Kanatsız Kuşlar Emel Rolü

Sinem Karel Gürtekin 2017 yazında ATV ekranında yayın hayatına başlayan Kanatsız Kuşlar dizisi oyuncuları arasına katılmış ve Emel rolü ile ekrana gelmiştir.

Sinem Karel Gürtekin oyunculuk kariyerinde ilk kez Kanatsız Kuşlar dizisi sayesinde baş rollerden birini canlandırma fırsatı yakalamıştır. Kanatsız Kuşlar dizisi oyuncuları arasında Ümit Kantarcılar, Deniz Bolışık, Gizem Güneş, Melis Tüzüngüç gibi isimler de yer almıştır.

Yer Aldığı Projeler

  • Kanatsız Kuşlar
  • Mayıs Kraliçesi
  • Yalan Dünya
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)