İlgini çekebilir

Doğa Zeynep Doğuşlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 17.05.2019 00:44
Servet Pandur

Servet Pandur Kimdir ?

Servet Pandur Biyografisi

Servet Pandur, 27 Mart 1970 tarihinde İzmir Bergama bölgesinde dünyaya gelmiştir. Birçok oyuncunun olduğu gibi kendisine çok küçük yaşlarda iken oyunculuğu meslek olarak seçen ve okul yıllarında da son derece aktif bir şekilde tiyatro sahnelerinde kendisine geliştiren Pandur, eğitim hayatının sonunda bu alana doğru eğilim göstermiştir.

Lise hayatının ardından Ankara Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümü’ne giren ve buradan başarılı bir şekilde mezun olan Servet Pandur, hemen Ankara Devlet Tiyatrosu kadrosuna kadrolu sanatçı olarak girmiştir ve günümüzde de hala bu kadronun vazgeçilmez isimlerinden birisi olarak dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

TİYATRO ODAKLI BİR KARİYERE BAŞLADI

Devlet konservatuarı okuyarak devlet sanatçısı olma başarısını gösteren ve bu anlamda kendisini daha çok tiyatro sahnelerine adamayı tercih eden Servet Pandur, 1993 ile 2002 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatrosu kadrosunda birçok farklı oyuna çıkmıştır ve hala da bu kadronun usta eğitici üyelerinden birisi olarak ön plana çıkmayı başarmıştır.

İLK PROJESİNE 2002 YILINDA BEN BİR İNSAN İLE ÇIKTI

Servet Pandur, ilk olarak kısa film formatında çekilmiş olan Ben Bir İnsan filmi projesinde yer almıştır ve başrol oyuncularından birisi olarak dikkatleri çekmiştir. Filmde kendisi ile birlikte birçok isim yer almıştır ve kendisini kanıtlama şansına erişmiştir. Filmde aynı zamanda Rüştü Asyalı, Ali İpin ve Haluk Cömert gibi isimler de yer almıştır ve sevilen bir proje olmuştur.

2006 YILINDA KOD ADI İSİMLİ DİZİYE GİRDİ

Film projesinden sonra yine uzun bir ara vererek tiyatro projelerine çıkmaya devam eden Servet Pandur, bu aranın ardından 2006 yılında televizyon ekranlarına dönerek ilk dizi projesi olarak dikkatleri çeken Kod Adı isimli proje içerisinde yer alarak kendisini yeniden gösterme yoluna gitmiştir. Dizinin kadrosunda ise Gerçek Sağlar, Özgür Özberk, Onur Saylak gibi isimler yer almış ancak 10 bölüm çekilmiştir.

2008 YILINDA BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

Arada geçen sürede birçok farklı proje içerisinde yer alarak kendisini gösteren Servet Pandur, 2008 yılında Bir Varmış Bir Yokmuş dizisi kadrosuna girerek birçok usta oyuncu ile birlikte başrol oynayabilme şansını yakalamış ve tanınmaya başlamıştır. Dizinin kadrosunda Ahmet Mekin, Onur Ünsal gibi isimler yer almıştır.

TANINMASI İSE FATMAGÜL’ÜN SUÇU NE PROJESİ İLE OLMUŞTUR

Türkiye’nin kendi dönemindeki en çok sevilen dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Fatmagül’ün Suçu Ne dizisi kadrosunda da yine kendisine belli bir zamandan sonra yer bulma fırsatını yakalamış ve herkes tarafından tanınmıştır. Dizinin kadrosunda Beren Saat, Engin Akyürek, Musa Uzunlar ve Sumru Yavrucuk gibi isimlerde yer almış ve 80 bölüm reyting rekorları kırarak çekilmiştir.

2013 YILINDA A.Ş.K DİZİSİ

Zaman içerisinde tanınmasının ardından yapımcıların en çok dikkatini çeken isimlerden birisi olarak ön plana çıkan Servet Pandur, 2013 yılında A.Ş.K dizisi kadrosuna girerek yine izleyicinin karşısına çıkma başarısını göstermiştir. Dizide Nebahat Çehre, Hazal Kaya, Hakan Kurtaş ve Kaan Urgancıoğlu gibi isimlerde yer almıştır. Dizi tutmadığından 13 bölüm sonunda final yapmak zorunda kalmıştır.

2017 YILINDA İÇİMDEKİ FIRTINA DİZİSİNDE YER ALDI

2017 yılının başlarında döneminin en iddialı ve en çok sevilen dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken İçimdeki Fırtına dizisi kadrosuna yardımcı karakter oyuncularından birisi olarak yine adından sıklık ile söz ettirmeyi başarmıştır. Dizinin kadrosunda Gizem Karaca, Merve Boluğur, Yusuf Çim, Burak Yamantürk ve Hatice Aslan gibi isimler yer almıştır.

KANATSIZ KUŞLAR AZİME ROLÜ

2017 yılının yaz aylarında ise ATV ekranında başlayan Kanatsız Kuşlar dizisinin oyuncu kadrosunda gördüğümüz Servet Pandur, bu dizide de Azime rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır. 

Bir Aile Hikayesi dizisinde Behiye karakterini canlandırmaktadır.

ÖDÜLLERİ

Tiyatro ağırlıklı bir kariyer içerisinde mükemmel başarılara imza atan ve oyunculuk yetenekleri ile fark yaratmayı başaran Servet Pandur, aldığı ödüller ile birlikte de aslında başarısını kanıtlamayı başarmıştır.

 • 2010 - Baykal Saran Tiyatro Ödülü (Krem Karamel)
 • 2010 - 1. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Müzikal Komedi Dalında Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu (Krem Karamel)
Servet Pandur Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Kanatsız Kuşlar - 2017
 • İçimdeki Fırtına - 2017
 • Yılanların Öcü - 2014
 • A.Ş.K. - 2013
 • Fatmagül'ün Suçu Ne? - 2010-2011
 • Bir Varmış Bir Yokmuş - 2008
 • Kod Adı Kaos - 2007
 • Yeni Evli - 2007
 • Hisarbuselik - 2006
 • Kod Adı - 2006
 • Ben Bir İnsan - 2002

Benzer Biyografiler

Gİzem Karaca Kimdir?
Gizem Karaca
Oyuncu
Tarık Pabuççuoğlu Kimdir?
Tarık Pabuççuoğlu
Oyuncu
Mehmet Özgür Kimdir? Biyografisi, Hayatı ve Dizileri
Mehmet Özgür
Oyuncu
Hatice Aslan
Hatice Aslan
Oyuncu
Gizem Güneş
Gizem Güneş
Oyuncu
Levent Can Kimdir?
Levent Can
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.