İlgini çekebilir

Seda Bakan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 08.06.2017 11:15
Seda Türkmen Kimdir?

Seda Türkmen Kimdir ?

Seda Türkmen Biyografisi

Seda Türkmen kimdir? 1 Ocak 1986 yılında İzmir’de doğdu ve burada yaşamaya başladı. Üniversite eğitimini de İzmir’de tamamladı. Burada Tiyatro bölümünü okudu ve Dokuz Eylül Üniversitesini başarılı bir şekilde tamamladı. Seda Türkmen mesleki eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarında aldı. Küçük yaştan itibaren müziğe ve tiyatroya ilgisi ile burada 8 sene eğitim aldı. Üniversitesi tamamlandıktan sonra buradaki konservatuvarda birtakım tiyatro oyunlarında sahne alarak kendini geliştirdi. 

Seda Türkmen Dizileri

Dizi hayatına ilk olarak Papatyam isimi dizi ile başlamıştır. 2010 ve 2011 senelerinde toplamda iki sezon boyunca bu dizide rol alan Seda Türkmen burada başarılı bir oyunculuk sergilemiştir. Devamında ise Annem Uyurken adlı dizide rol almaya başlamıştır. Bu dizide de toplamda 1 sezon görev almıştır. Kendini sürekli olarak geliştiren ve yetiştiren başarılı oyuncu dizi oyunculuğunda yavaş yavaş kendisini kanıtlamaya başlamıştır. Fatih Harbiye dizisinde de iki sezon rol alan başarılı oyuncu bu dizi sayesinde çok daha fazla tanınmaya başlamıştır. 2013 ile 2014 yılları arasında dizide görev almasıyla birlikte ünlenmesi de bir olmuştur. Üst üste dizilere rol almasıyla artık tanınmaya başladığı gibi başarısını da arttırarak devam etmiştir.

Seda Türkmen Filmleri

Genellikle dizlerde rol alan başarılı oyuncu filmlerde de oynamıştır. Seda Türkmen toplamda iki filmde rol almıştır. Bunlardan ilki 2015 senesinde Yeni Hayat isimli film olmuş, ikincisi ise 2016 senesinde Sahipli isimli film olmuştur. Gerek dizilerde, gerekse de filmlerde üstün başarılar göstermesi sebebiyle de kısa sürede tanınır hale gelmiştir.

Hayatımın Aşkı Dizisi Sema Karakteri

Geçtiğimiz sene ekran karşısında olan Hayatımın Aşkı dizisinde Sema Karakterini canlandıran Seda Türkmen burada başarılı bir oyunculuk sergilemiştir. Dizide 29 yaşında bir genç kızı canlandıran oyuncu Gökçe karakterinin hem kankası, hem aklının yarısı hem de çöpçatanı olarak rol almaktadır. Ailesi ile birlikte yaşayan karakter özel bir bankada müdür yardımcısı olarak çalışmaktadır. Dizi on yedi bölüm yayınlandıktan sonra reytinglerin düşük gelmesi sebebiyle yayından kaldırılmıştır. Fakat Seda Türkmen bu dizide başarılı bir oyunculuk gerçekleştirmesi sebebiyle çoğu kişi tarafından tanınır hale gelmiştir. Bu diziden öncesinde de Hayatımın Aşkı dizisinde Sema karakterini canlandırmıştır. Burada başarılı olması sebebiyle Sahipli isimli sinema filminde oynama şansı elde etmiştir. 2010 senesinden beri aktif bir şekilde televizyon karşısında bulunan başarılı oyuncu seneler boyunca bu başarısını ve oyunculuğunu arttırarak günümüze kadar gelmiş olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kanatsız Kuşlar Dizisi Tuba Rolü

Seda Türkmen ATV'nin 2017 yaz dizilerinden biri olan Kanatsız Kuşlar dizisi oyuncu kadrosuna dahil olan isimlerden biridir. Baş rollerde Melis Tüzüngüç ve Ümit Kantarcılar'ın bulunduğu dizide Seda Türkmen de Tuba rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

 

Seda Türkmen Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Servet Pandur
Servet Pandur
Oyuncu
Hande Doğandemir Kimdir?
Hande Doğandemir
Oyuncu
Ümit Kantarcılar Kimdir?
Ümit Kantarcılar
Oyuncu
Deniz Bolışık Kimdir?
Deniz Bolışık
Oyuncu
Serkan Çayoğlu Kimdir?
Serkan Çayoğlu
Oyuncu
Deniz Barut Kimdir?
Deniz Barut
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir