Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/kimdir.tv/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2678
İlgini çekebilir

İlker Kaleli kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.01.2017 19:13
Sarp Levendoğlu Kimdir

Sarp Levendoğlu Kimdir ?

Sarp Levendoğlu Biyografisi

Sarp Levendoğlu 1981 Ankara doğumludur. Lise öğrenimini Saint Benoit Lisesi'nde tamamlayan oyuncu, ardından Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde ve İstanbul Kültür Üniversitesi Oyunculuk bölümünde eğitim görmüştür.

6 yaşından beri oyunculuk yapan Sarp Levendoğlu, yönetmen Mustafa Altıoklar'ın yeğenidir. Altıoklar'ın projelerinde de yer almıştır. Ekranlarda en büyük çıkışını Lise Defteri isimli dizi ile yapan Sarp Levendoğlu, Emret Komutanım, O Şimdi Asker gibi yapımlarda da rol almıştır. Aynı zamanda yönetmenlik tecrübesi de bulunmaktadır.

Küçük Ağa isimli dizide baş rolü paylaştığı Birce Akalay ile 2014 beri evli olan Sarp Levendoğlu, adının Deliormanlı filmindeki rol arkadaşı Derya Şensoy ile anılmasının ardından, eşi Birce Akalay kendisine boşanma davası açmıştır. Çiftin uzun zamandır süren mutlu birliktelikleri aldatma iddiası nedeniyle bitmiştir.

Güncel Projesi

Sarp Levendoğlu ATV'de başlayan Ölene Kadar dizisi kadrosuna dahil olmuştur. Baş rollerinde Engin Akyürek ve Fahriye Evcen 'in bulunduğu aynı zamanda Gülcan Arslan'ın da Beril karakterini canlandırdığı Ölene Kadar dizisinde Sarp Levendoğlu da Ender karakterini canlandırmaktadır.

Sarp Levendoğlu Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Engin Akyürek
Engin Akyürek
Oyuncu
Algı Eke Kimdir?
Algı Eke
Oyuncu
İdil Yener Kimdir?
İdil Yener
Oyuncu
Kürşat Alnıaçık Kimdir?
Kürşat Alnıaçık
Oyuncu
Gülcan Arslan Kimdir?
Gülcan Arslan
Oyuncu
Nesrin Cavadzade Kimdir?
Nesrin Cavadzade
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/kimdir.tv/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2678