İlgini çekebilir

Ece Seçkin kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.06.2017 10:22
Alicia Kapudağ Kimdir?
indirim7.com

Alicia Kapudağ Kimdir ?

Alicia Kapudağ Biyografisi

Alicia Kapudağ 3 Mart 1990 tarihinde Montreal'de dünyaya gelmiştir. Tam adı Alicia Aliki Elizabeth Kapudağ'dır. Alicia Kapudağ Kanadalı olup aslen ise Türk asıllıdır. 

Çok iyi derecede İngilizce, Yunanca, Fransızca ve Türkçe konuşan Alicia Kapudağ liseyi İstanbul'da okumuştur.  İstanbul International Community School’da lise eğitimini tamamladıktan sonra ise Toronto Üniversitesi'ne giren Alicia Kapudağ, burada Sahne Sanatları bölümünde oyunculuk eğitimi almıştır. 

Oyunculuğunun yanı sıra müzisyenlik kimliği de olan Alicia Kapudağ, söz yazarlığı ve vokalistlik de yapmaktadır. Alicia Kapudağ 2014 yılından beri İstanbul'da yaşamaya devam etmektedir. Ekranların sevilen dizilerinde oyunculuk yapmıştır. 

Alicia Kapudağ Oynadığı Diziler

Türkiye'de ekran karşısına ilk olarak Hayat Yokuşu adlı dizi ile çıkan Alicia Kapudağ, sonrasında baş rolü Birce Akalay ve Sarp Levendoğlu'nun paylaştığı Küçük ağa dizisinde rol almıştır. 

2014 yılında yayınlanan Cinayet dizisinde de rol alan Alicia Kapudağ ayrıca BKM yapım tarafından sahnelenen Eğlendirme Dairesi adlı oyunda da rol almıştır. Dizilerin yanı sıra reklam filmlerinde de oyuncu olarak karşımıza çıkan Alicia Kapudağ, Uludağ firmasının limonata reklamında boy göstermiştir.

Ateş Böceği Dizisi Arzu Rolü

Ateşböceği Dizisi Oyuncuları Kimdir

Alicia Kapudağ 2015 yılından beri uzak kaldığı ekranlara 2017 yılında Star TV ekranında yayınlanmaya başlayan Ateş Böceği dizisi ile geri dönmüştür. Star TV'de 2017 yılının yaz aylarında yayınlanmaya başlayan Ateş Böceği dizisinde rol alan Alicia Kapudağ, bu dizide Arzu rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Alicia Kapudağ'ın Arzu rolünü canlandırdığı Ateş Böceği dizisinin baş rollerinde ise sevilen oyuncular Seçkin Özdemir ve Nilay Deniz yer almıştır. 

 

Alicia Kapudağ Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Seda Güven Kimdir?
Seda Güven
Oyuncu
Derya Alabora Kimdir?
Derya Alabora
Oyuncu
Tayra Bahar Kimdir?
Tayra Bahar
Oyuncu
Çağrı Çıtanak Kimdir?
Çağrı Çıtanak
Oyuncu
Nesrin Cavadzade Kimdir?
Nesrin Cavadzade
Oyuncu
Sarp Levendoğlu Kimdir
Sarp Levendoğlu
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir