İlgini çekebilir

Duygu Yetiş kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.05.2019 02:49
Nesrin Cavadzade Kimdir?

Nesrin Cavadzade Kimdir ?

Nesrin Cavadzade Biyografisi

Bu yazıda Nesrin Cavadzade kimdir ve biyografisi hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

Nesrin Cavadzade kimdir? Nesrin Cavadzade, 30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan Bakü'de dünyaya gelmiştir.  Fakat yaşamının çoğunu İstanbul'da geçirmiştir. Annesiyle 11 yaşında İstanbul'a geldiğinde hiç Türkçe bilmiyordu bu nedenle ilkokul 4. sınıfı Azerbaycan'da bitirmesine rağmen Türkiye'de 4. sınıfı yeniden okumak zorunda kalmıştır.

Sonraki eğitim hayatında tiyatro çalışmaları yapmıştır. Şişli Terakki Lisesi'nde lise eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi'nde Sinema ve Televizyon Bölümünden mezun olmuştur.

Marmara Üniversitesi'nde eğitim görürken de kısa filmler çizmişler ve festivallerde gösterilerek ödüller almıştır. Fakat üniversite eğitiminden sonra da Şahika Tekand Studio'da 2 yıl oyunculuk eğitimi almıştır.

Bunların yanı sıra Rusça, İngilizce ve Fransızca'yı akıcı olarak konuşabilmektedir. Oyunculuk yılları boyunca da birçok başarılara imza atmış ve birçok projelerde yer almıştır. Birçok festivalde de En İyi Kadın Oyuncu olma ödülleri almıştır.

Nesrin Cavadzade Kimdir ve Dizileri

Nesrin Cavadzade, birçok projede başarılı performanslar sergilemiştir. İlk olarak dizi çalışmasına üniversite eğitiminden sonra başlamıştır. Yersiz Yurtsuz adlı dizi 2007 yılında başrol olarak oynadığı ilk dizi olmuştur. Bu diziden sonrasında filmlerde de yer almıştır. Bir dönem ara verdiği oyunculuğa da Samanyolu dizisiyle yeniden başlamıştır. Samanyolu dizisi 2010 yılında yayınlanmıştır.

2011 yılında da Al Yazmalım adlı dizide rol almıştır. Bu projede birçok ünlü ile çalışma fırsatı bulmuştur. Seçkin Özdemir, Özge Özpirinçci, Barış Falay gibi birçok kişiyle başarılı bir çalışma olan Al Yazmalım dizisi Nesrin Cavadzade için önemli bir proje olmuştur.

Seçkin Özdemir KimdirÖzge Özpirinçci Kimdir, Barış Falay Kimdir

2012 yılında da Ağır roman Yeni Dünya dizisinde rol almıştır. Yeni dünya projesi çok uzun soluklu olmamıştır fakat dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

2014 yılında da çok ilgi çeken Küçük Ağa dizisinde Sarp Levendoğlu, Birce Akalay gibi oyuncularla oynamıştır. Son olarak 2016 yılında da Kış Güneşi dizisinde Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver'le oynayarak Efruz karakterini canlandırmıştır.

Sarp Levendoğlu Kimdir, Birce Akalay KimdirŞükrü Özyıldız Kimdir, Aslı Enver Kimdir

Nesrin Cavadzade Kimdir ve Oynadığı Filmler

Nesrin Cavadzade, dizilerinden daha çok sinema filmlerine önem vermiştir ve hep filmleriyle anılmanın kendisi için daha çok önemli olduğunu defalarca kez vurgulamıştır. Ve birçok filmde de yer alarak 'En İyi Oyuncu Kadın' ödüllerini alarak başarılı olduğunu da kanıtlamıştır. İlk film olan Dilber'in Sekiz Günü'dür. Bu filmden sonra ödüller almıştır. Sonrasında da Acı adlı filmde yer almıştır ve yine bu filmlerden sonra 'En İyi Kadın Ödülü' almıştır.

2011 yılında ise Güzel Günler Göreceğiz adlı filmde oynamıştır. Ve Murat Saraçoğlu yönetmenliğindeki Yangın Var adlı filmde oynamıştır. Bu filmlerde de yine yeni ödüller almıştır.

2014 yılında da Annemin Şarkısı, Kuzu ve Son Mektup filmlerinde oynamıştır. Bu filmler de ödüllerine yenilerini eklemek ve kariyerindeki başarısını sürdürmek adına etkili çalışmalar olmuştur.

Nesrin Cavadzade instagram adresi: https://www.instagram.com/nesrin.cavadzade/

Bizim Hikaye Dizisi Tülay Karakteri

Güzel ve yetenekli oyuncu Nesrin Cavadzade, 2017 sezonu Eylül ayı itibarı ile Fox TV'de seyircisiyle buluşan ve dünyaca ünlü Shameless dizisinden uyarlanan Bizim Hikaye dizisinin oyuncu kadrosundaki isimlerden biridir. Nesrin Cavadzade, Bizim Hikaye dizisinde Tülay karakterine hayat vermiştir. 

Bizim Hikaye Oyuncuları: Burak Deniz, Hazal Kaya, Reha Özcan, Yağızcan Konyalı

Nesrin Cavadzade Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Müjgan Ferhan Şensoy
Müjgan Ferhan Şensoy
Oyuncu
Şafak Pekdemir Kimdir?
Şafak Pekdemir
Oyuncu
Defne Kayalar
Defne Kayalar
Oyuncu
Şükrü Özyıldız Kimdir?
Şükrü Özyıldız
Oyuncu
Yağızcan Konyalı Kimdir?
Yağızcan Konyalı
Oyuncu
Mahir Günşıray Kimdir?
Mahir Günşıray
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.