İlgini çekebilir

Nursel Ergin kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.11.2016 10:59
Ceyda Düvenci (Babam ve Ailesi Suzan) Kimdir?

Ceyda Düvenci Kimdir ?

Ceyda Düvenci Biyografisi

Ceyda Düvenci, 16 Nisan 1977 tarihinde Bursa şehrinde dünyaya gelmiştir. Göçmen bir ailenin çocuğu olarak büyüyen Ceyda Düvenci, ilköğretim hayatının ardından ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Başarılar ile dolu geçen eğitim hayatının ardından Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünü kazanmıştır.

Zaman içerisinde buradan başarılı bir şekilde mezun olarak eğitim hayatını noktalayan Ceyda Düvenci, güzelliği ile de kısa bir zaman dilimi içerisinde ön plana çıkan isimlerden birisi olmuştur ve aslında güzelliği, kendisine bu dönemde ünlü olmanın kapılarını açmıştır.

1995 YILINDA İLK TELEVİZYON DENEYİMİNİ YAŞADI

Ceyda Düvenci, profesyonel anlamda herhangi bir oyunculuk deneyimi olmamasına rağmen Kandemir Konduk projelerinden birisi olarak dikkat çeken Palavra Aşklar dizisi kadrosunda yer alarak ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Dizinin kadrosunda başrol oyuncusu olarak yer aldı ve ilk projesinde başrolü yakaladı.

STAR TV GÜZELLİK YARIŞMASI ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

O dönemlerde Türkiye’nin ilk özel televizyonu Star TV, güzellik yarışmaları düzenlemeye başlamıştı ve bu projelerden birisine ünlü oyuncu Ceyda Düvenci’de dahil oldu. Güzelliği ile ciddi anlamda konuşulan Düvenci, bu yarışmada üçüncü olarak çok ciddi anlamda fark yarattı ve adından sıklık ile söz ettirerek çok daha fazla ünlü oldu.

DİZİ VE SİNEMA PROJELERİ SERİ OLARAK GELDİ

İkinci dizi projesine ise 1997 yılında Köstebek dizisi kadrosunda konuk oyuncu olarak yer aldı. Aynı sene içerisinde Deli Divane projesinde de konuk oyuncu olarak yer almayı başaran isim, bu projeden sonra çok daha fazla tanınmasına imkan tanıyan projelerden birisine girdi.

1997 yılında Tatlı Kaçıklar dizisi kadrosunda yer alan ve belli bir süre burada kendisini gösteren Ceyda Düvenci, insanların aklında yer etti. Dizide Yalçın Menteş, Mehmet Ali Erbil, Neslihan Yeldan gibi isimlerde yer aldı.

İLK BEYAZPERDE PROJESİ 1998 YILINDA GELDİ

Sinema perdesinde kendisini ilk olarak Her Şey Güzel Olacak filmi kadrosunda görme şansına sahip olduk. Başrollerinde Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson gibi isimlerin yer aldığı ve kendi döneminin en iyi projelerinden birisi olarak dikkat çeken proje ile birlikte çok ciddi anlamda tanındı.

BİRÇOK FARKLI DİZİ PROJESİ İLE DEVAM ETTİ

Sinema projesinin ardından da ciddi anlamda tanınan Ceyda Düvenci, sonrasında 1998 yılında Böyle Mi Olacaktı dizisi kadrosunda yer almaya başladı. Dizide yardımcı kadın oyuncu rollerinden birisinde yer alan isim ile birlikte Berna Laçin, Hakan Ural, Atilla Saral gibi isimlerde yer aldı ve uzun süre devam eden bir proje oldu.

Sonrasında 2000 yılında TRT televizyonlarının projelerinden birisi olan Dikkat Bebek Var dizisi kadrosunda başrol oynayarak çok daha fazla ön plana çıktı. Dizide kendisi ile birlikte Kaan Girgin, Kerem Kupacı, Bülent İnal gibi isimlerde yer aldı. Bu dizide Kaan Girgin ile tanışan Ceyda Düvenci, ünlü isim ile bir evlilik yaşamıştır.

ABBÜLDAMİD DÜŞERKEN PROJESİ İLE FARK YARATTI

2003 yılı beyazperde yapımlarımızdan birisi olan dikkat çeken Abdülhamit Düşerken filmi kadrosunda da konuk rollerden birisini canlandırma şansına sahip olmuştur. Filmin usta kadrosunda Halil Ergün, Meltem Cumbul, Müjdat Gezen, Tarık Akan gibi isimlerde yer almıştır ve döneminin en iyi projelerinden birisi olmuştur.

BİNBİR GECE DENEYİMİ

Arada geçen süre içerisinde birçok farklı projede de yer alan Düvenci, 2006 yılında başlayan ve Türkiye’nin en çok ilgi gören dizi projelerinden birisi olan Binbir Gece dizisi kadrosunda başrol oyuncularından birisi olma fırsatını da yakaladı. Dizide Halit Ergenç, Bergüzar Korel ve Tardu Flordun gibi isimler yer almıştır.

2010 yılı geldiğinde ise Şen Yuva dizisi kadrosunda yine başrol oyuncularından birisi olarak yer aldı. Komedi içerikli bu dizi içerisinde Altan Erkekli, Ayşegül Atik, Levent Üzümcü ve Alper Kul gibi isimler de yer alıyordu.

UMUTSUZ EV KADINI CEYDA DÜVENCİ

 Amerika’nın en çok izlenen dizi projelerinden birisi olarak Türk televizyonlarına uyarlanan Umutsuz Ev Kadınları dizisinin de vazgeçilmez başrol oyuncularından birisi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Dizide Songül Öden, Evrim Solmaz, Bennu Yıldırımlar ve Özge Özder gibi isimler yer almış ve uzun süre yayınlanmaya devam etmiştir.

2015 yılında ise Maral dizisi kadrosuna girmiştir ve bu dizide yardımcı kadın oyuncu rollerinden birisini oynama şansına erişmiştir. Dizide Aras Bulut İynemli, Hazal Kaya gibi isimler yer almıştır ancak dizi beklenen etkiyi yaratamamıştır.

BABAM VE AİLESİ PROJESİ ÇOK TUTTU

2016 yılı içerisinde başlayan ve kısa zaman içerisinde birçok kişinin sevgilisi olmayı başaran Babam ve Ailesi dizisi kadrosunda da yine başrol oynama şansını yakalamıştır. Ünlü isim ile birlikte dizide Bülent İnal, Ayça Bingöl, Caner Şahin, Sercan Badur ve Erdem Akakçe gibi isimlerde yer almaktadır.

EŞİ KİMDİR?

Ceyda Düvenci, şuanda televizyon ekranlarının sevilen oyuncularından birisi olarak dikkat çeken Bülent Şakrak ile bir evlilik yapmıştır.

Ceyda Düvenci Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

 • Maral - 2015
 • Aşkın Kanunu - 2014-2015
 • Umutsuz Ev Kadınları - 2011-2014
 • Şen Yuva - 2010
 • Binbir Gece - 2007-2009
 • Hasret - 2006
 • Maki - 2005
 • Kasırga İnsanları - 2004
 • Sil Baştan - 2004
 • Zalim - 2003
 • Hastayım Doktor - 2002
 • Öyle Bir Sevda ki - 2002
 • Dikkat Bebek Var - 2000
 • Böyle mi Olacaktı - 1998
 • Baba - 1998
 • Babam Olur musun - 1998
 • Canlı Hayat - 1998
 • Çiçek Taksi - 1998
 • Affet Bizi Hocam - 1998
 • Son Kumpanya - 1997
 • Tatlı Kaçıklar - 1997
 • Deli Divane - 1997
 • Köstebek - 1997
 • Palavra Aşklar - 1996

Benzer Biyografiler

Sercan Badur Kimdir?
Sercan Badur
Oyuncu
Ecem Simge Yurdatapan Vikipedi
Ecem Simge Yurdatapan
Oyuncu
Sinan Tuzcu
Sinan Tuzcu
Oyuncu
Caner Şahin (Babam ve Ailesi Kadir) Biyografi
Caner Şahin
Oyuncu
Doğa Zeynep Doğuşlu (Babam ve Ailesi Çiçek) Kimdir?
Doğa Zeynep Doğuşlu
Oyuncu
Sezin Bozacı Kaç Yaşında?
Sezin Bozacı
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.