İlgini çekebilir

Pınar Hacıbektaşoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 12.01.2019 01:23
Erdem Akakçe Kimdir?

Erdem Akakçe Kimdir ?

Erdem Akakçe Biyografisi

Sempatik televizyon yüzlerinden birisi olan Erdem Akakçe, 1 Ocak 1976 tarihinde Konya şehrinde dünyaya gelmiştir. Maddi olarak rahat bir çocukluk geçiren Akakçe’nin eğitim hayatı da son derece başarılı bir şekilde ilerlemiştir. Ankara Özel Yükseliş Koleji’nde eğitim hayatını uzun süre başarı ile devam ettirmiştir.

Sonrasında ise Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü tercih ederek buradan da başarılı bir şekilde mezun olmuş ve kendisini oyunculuğa yönlendirmiştir. Daha sonrasında Dostlar Tiyatrosu kadrosuna dahil olmuştur ve ilk profesyonel deneyimi olarak ise Yalınayak Sokrates tiyatro oyunu ile yaşamıştır. Bu süreçten sonra kariyeri hızlı bir yükseliş ivmesi kazanmıştır.

Ankara Ekin Tiyatrosu kadrosunda da belli bir süre yer alan oyuncu, zaman içerisinde dizi ve sinema dünyasına dahil olmuştur.  2002 yılında Biz Size Aşık Olduk isimli dizi ile birlikte başlayan kariyerinde oyunculuk yetenekleri ile herkesi kendisine hayran bırakmayı başaran Erdem Akakçe, sonrasında ise daha büyük projelere doğru açıldı.

Bir İstanbul Masalı dizisi kadrosu içerisinde usta oyuncular Mehmet Aslantuğ, Çetin Tekindor, Ozan Güven, Ahu Türkpençe, İsmail Hacıoğlu, Altan Erkekli ve Vahide Gördüm gibi isimler ile oynayan oyuncu, yine yetenekleri ile çok ciddi bir kesimin beğenisini kazanmış ve sonrasında daha büyük projelerde yer almaya başlamıştır.

Türk sinema tarihinin büyük bütçeli filmlerinden birisi olan Türkler Çıldırmış Olmalı filmi için de önemli rollerden birisinde yer almıştır. Filmin kadrosunda kendisi ile birlikte Peker Açıkalın, Zeynep Beşerler, Burhan Ocal, Önder Açıkbaş, Kadir Çöpdemir,Timur Acar, Erdal Tosun, Ruhi Sarı, Durul Bazan, Oya Aydoğan ve Tuba Ünsal gibi geniş bir oyuncu yelpazesi yer almıştır. Film, döneminin en çok izlenen komedi filmlerinden birisi olmuştur.

Sonrasında Karanlıktakiler, Gölgesizler, Zincirbozan ve Anlat İstanbul gibi sinema filmi projelerinde de yer alarak oyunculuk kariyerini ileriye taşıyan Akakçe, Şafak Sezer imzalı yapımlardan birisi olan G.D.O KaraKedi filmi kadrosunda da kendisine yer bularak filmografisi için çok önemli bir avantaj elde etmeyi de başarmıştır.

Dizi projelerinin de olmazsa olmaz isimlerinden birisi olarak dikkat çeken Erdem Akakçe, 2008 yılında Aşk Yakar dizisi kadrosunda da kendisine ciddi anlamda önemli bir rol üstlenmiştir. 2009 yılında Kış Masalı dizisi kadrosunda da yer alan usta oyuncu, bu dizide ise Cemal Hünal, Duygu Yetiş, Fırat Çelik, Birce Akalay, Menderes Samancılar gibi isimler ile birlikte yer almıştır.

Son olarak 2013 yılının sevilen dizilerinden birisi olarak dikkat çeken Beni Böyle Sev dizisi oyuncu kadrosu içerisinde yer almıştır. TRT ekranlarının sevilen dizilerinden birisi olan bu projede aynı zamanda Alper Saldıran, Zeynep Çamcı, Zafer Algöz, Güven Kıraç, Mert Turak gibi usta isimlerde yer almıştır.

Son olarak Babam ve Ailesi dizisinde Fadıl karakterini canlandırmakta ve henüz vizyona girmemiş olan Ağustos Böcekleri ve Karıncalar filminde yer almaktadır.

Tehlikeli Karım Dizisinde ''Yaman'' rolü

Show TV kanalında yayınlanmış olan ''Tehlikeli Karım'' dizisinde Yaman karakterini canlandırmıştır. Dizide Erdem Akakçe ''Yaman Çalışkan'' karakterine hayat vermiştir. Oyuncu kadrosu ile dikkat çeken dizide başrol oyuncuları olarak Gonca Vuslateri, Derin karakterini, Seçkin Özdemir ise Alper karakterini canlandıracak. Dizide Mustafa Üstündağ (Fırat), Bige Önal (Seda), Ceren Soylu (Ferda), Fatih Dönmez (Kıvanç) gibi isimler de oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Vuslat dizisi Meczup Abdullah Kimdir?

TRT 1 kanalında yayınlanan Vuslat dizisinde Abdullah karakterini Erdem Akakçe canlandırmaktadır. Dide Kadir Doğulu, Devrim Özkan ve daha bir çok isim yer alıyor. İşte oyuncuların listesi;

Vuslat Dizisi Oyuncu Kadrosu Kim Kimdir?

Erdem Akakçe Foto Galeri

Yer Aldığı Diziler

Benzer Biyografiler

Mehmet Halil Çelik Kimdir?
Mehmet Halil Çelik
Oyuncu
Doğan Akdoğan
Doğan Akdoğan
Oyuncu
Tuna Kırlı Vikipedi
Tuna Kırlı
Oyuncu
Mustafa Üstündağ Kimdir?
Mustafa Üstündağ
Oyuncu
Hande Subaşı
Hande Subaşı
Oyuncu
Sera Kutlubey (Babam ve Ailesi Hasret) Kimdir?
Sera Kutlubey
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir