İlgini çekebilir

Uğur Polat kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 16.01.2018 19:20
Eva Dedova

Eva Dedova Kimdir ?

Eva Dedova Biyografisi

1992 yılında Kazakistan'da dünyaya gelen Eva Dedova aslında Rus asıllıdır. 1998 yılında ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşmiş olan Eva Dedova, Liseyi grafik tasarım ve fotoğrafçılık üzerine okumuş, ardından Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümüne girmiştir.

BKM kadrosunda yer alan Eva Dedova "Çok Güzel Hareketler" adlı programda rol almıştır. Ekranlarda dikkat çeken projeleri ise Kavak Yelleri, Yalan Dünya gibi diziler olmuştur. Kavak Yelleri dizisinin son sezonunda rol alan Eva Dedova bu dizide Öykü karakteri ile ekrana gelmiştir.

2013 yılında Azeri bir romanın uyarlaması olan "Mahmut ile Meryem" isimli sinema filminde rol alan Eva Dedova'ya bu filmde genç oyunculardan Aras Bulut İynemli eşlik etmiştir. 

Güzel oyuncu Eva Dedova şimdilerde ise Kanal D ekranlarında yayınlanan "Babam ve Ailesi" isimli dizide Ece karakterini canlandırmaktadır. Dizide Mert karakterinin sevgilisini oynayan Eva Dedova, gerçek yaşamında da Mert karakterini canlandıran Sercan Badur ile sevgilidir.

Eva Dedova Mekmetçik Kut'ül Amare dizisinde Victoria karakterini oynamakta

2018 yılına bomba gibi giren TRT1, 18 Ocak'ta yayınlanmaya başlayan Mehmetçik Kut'ül Amare dizisinde rol alan başarılı oyuncu Eva Dedova, Victoria karakterini canlandırmakta.

Eva Dedova Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Taygun Sungar Kaç Yaşında?
Taygun Sungar
Oyuncu
Doğa Zeynep Doğuşlu (Babam ve Ailesi Çiçek) Kimdir?
Doğa Zeynep Doğuşlu
Oyuncu
Kaan Taşaner Kimdir?
Kaan Taşaner
Oyuncu
Ceyda Düvenci (Babam ve Ailesi Suzan) Kimdir?
Ceyda Düvenci
Oyuncu
Sera Kutlubey (Babam ve Ailesi Hasret) Kimdir?
Sera Kutlubey
Oyuncu
Bülent İnal (Babam ve Ailesi Kemal) Vikipedi
Bülent İnal
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir