İlgini çekebilir

Aynaz Deedra kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 17.10.2016 23:54
Kubilay Karslıoğlu Biyografi

Kubilay Karslıoğlu Kimdir ?

Kubilay Karslıoğlu Biyografisi

Tiyatro dünyasının sevilen isimlerinden birisi olan Kubilay Karslıoğlu, 24 Eylül 1961 tarihinde Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren sanat, edebiyat ve oyunculuğa son derece meyilli olan ve kendisini bu alanda eğitme yoluna giden Karslıoğlu, ileri düzey eğitimini de oyunculuk üzerine yapma yoluna gitmiştir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. İlk görevine ise zaman içerisinde Bursa Devlet Tiyatrosu kadrosunda başlamış ve görevini de burada yürütmüştür. Buradaki görevini tamamlamasının ardından ise İstanbul Devlet Tiyatrosu kadrosuna geçerek kariyerini burada devam ettirmiştir. Başarılı bir tiyatro kariyerinde yer almış ve fark yaratma yoluna da gitmiştir.

İlk tiyatro oyununa 1986 yılında Çınar Dede ile Ihlamut Nine oyunu ile çıkan ve oyunculuğu ile dikkat çeken Karslıoğlu, zaman içerisinde 1998 yılına kadar birçok farklı tiyatro oyununda yer almıştır. Hayatını dizi ve film oyunculuğundan ziyade daha çok tiyatro sahnelerine adayan Karslıoğlu, aynı zamanda zaman içerisinde kendisi de iki tiyatro sahnelemiştir.

Oynamış olduğu tiyatro oyunlarından bazıları Çılgın Dünya, Fehim Paşa Konağı, Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü, Sersemler Evi ve Macbeth gibi oyunlarda yer almış ve mükemmel tiyatro kariyerini sürekli olarak çok daha ileriye taşıma yoluna gitmiştir. Dizi oyunculuğundan ziyade tiyatro kariyeri için can ve baş ile savaşmıştır.

Kubiley Karslıoğlu’nu ilk olarak televizyon ekranlarında görmemizi sağlayan dizi 1998 yılında televizyon ekranlarında yer alan Ateş Dansı dizisi kadrosunda yer almaya başladı. Dizide aynı zamanda Berna Laçin, Yeşim Saldım, Uğur Çavuşoğlu, Selçuk Yöntem ve Musa Uzunlar gibi oyuncular ile yer almış ve hünerlerini ilk defa televizyon karşısında sergilemiştir.

2011 tarihinde yayınlanmış olan Kuzey Güney dizisi kadrosunda da yer alan Karslıoğlu, televizyon ekranlarında çok bilinen bir isim olmasa da kariyeri ile fark yaratmıştır. Dizide aynı zamanda Kıvanç Tatlıtuğ, Öykü Karayel, Buğra Gülsoy, Bade İşçil, Merve Boluğur ve Rıza Kocaoğlu gibi isimler yer almıştır. Usta oyuncu, bu dizide de çok fazla ön plana çıkmamıştır.

Ayrıca son olarak Babam ve Ailesi dizisinde Ahmet ve Oyunbozan dizisinde Selahattin canlandırmaktadır. 

İsmen birçok kişi tarafından hala tanınmasa da oyunculuk sektörünün duayen isimlerinden birisi olan dikkat çeker. Kubilay Karslıoğlu, İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi eğitrim kadrosunda eğitim vermiştir. Hali hazırda ise İstanbul Bilgi Üniversitesi usta öğretici kadrosunda da öğretici olarak çalışmaktadır.

Kubilay Karslıoğlu Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Kaygısızlar - 1994
  • Ateş Dansı - 1998
  • OKS Anneleri - 2007
  • Babam ve Ailesi - 2016
  • Oyunbozan - 2016

Benzer Biyografiler

Tuna Kırlı Vikipedi
Tuna Kırlı
Oyuncu
Ceyda Düvenci (Babam ve Ailesi Suzan) Kimdir?
Ceyda Düvenci
Oyuncu
Serhat Parıl Kimdir?
Serhat Parıl
Oyuncu
Taygun Sungar Kaç Yaşında?
Taygun Sungar
Oyuncu
Caner Şahin (Babam ve Ailesi Kadir) Biyografi
Caner Şahin
Oyuncu
Özge Özacar Kimdir?
Özge Özacar
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir