Sanem Yeles Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.11.2017 15:09

Sanem Yeles Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Sanem Yeles
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
Eskişehir
Yaşı
:
29 (02.09.1988)
Boyu
:
1.67 cm
Kilosu
:
52 kg
Burcu
:
Başak
Göz Rengi
:
Yeşil
Eğitim
:
Oyunculuk Eğitimi

Sanem Yeles Kimdir ?

Sanem Yeles, 2 Eylül 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Eskişehirlidir. Başak Burcu olup boyu 1,67 ve kilosu 52 kg. dır. Sahne sanatlarına yönelik eğitimini Odunpazarı Belediye Gösteri ve Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü ve Venüs Dans Okulu Latin Dansları eğitimi alarak kişisel gelişimini tamamlamış ve bu konudaki yeteneğini aldığı 4 yıllık Latin dansları eğitimi sonrası sergilemeye başlamıştır.

Oyunculuktan önce garsonluktan anaokulunda yabancı dil öğretmenliğine, restoranda halkla ilişkiler uzmanı olarak çalışmıştır. Uzun süre oyunculuk adına ilerleme kaydedemediğinde bir ara kendisinde sorun olduğunu düşünerek vazgeçme noktasına gelir. Eskişehir Şehir Tiyatroları’nda tiyatro oyuncusu olarak çalışmıştır.

Sanem Yeles'in yunculuk alanında Türkiye’nin tanınan ve sevilen ismi olması 2011 yılında yayınlanan Mor Menekşeler dizisidir. Mor Menekşeler dizisinde Firdevs karakterini canlandırmıştır.  Daha sonra ise Kiralık Aşk dizisinde Nihan karakterini canlandırarak yeteneğinin herkes tarafından görülmesini sağlamıştır.

Özellikle gözleri beğenilen güzel gözlü oyuncu, dizilerde yer almadan önce tiyatro eğitimi sayesinde 2009 yılında Bahar Noktası isimli tiyatro oyununa yer almıştır. Halen kendini geliştirmeye devam eden sanatçı kendi ifadesiyle de önüne oyunculuk adına daha uzun yıllar olduğunu ve kendisini bu alanda daha da geliştireceğini belirtmekte, bu gelişimini çok farklı alanlarla da desteklemektedir. Bu alanda aldığı dersler arasında piyano ve diksiyon dersleri de bulunmaktadır. Ancak oyunculuğun zor bir meslek olduğunu ve pek çok zorlukla karşılaştığını belirten Sanem Yeles, iş bulmanın zor olduğunu, iş bulunabilse bile devamlı olacak diye bir garantisinin olmadığını bildirmiştir.

Araba kullanma konusunda fobisi olduğunu söyleyen genç oyuncu, hep bir kreş açma hayaliyle yaşadığını da söylemiştir.

Kızlarım İçin

Sanem Yeles, 2017-2018 sezonunda, Kanal D ekranında yayınlanan Kızlarım İçin dizisinde Selvan karakterini canlandırmıştır. Bu dizide kendisine Elifcan Ongurlar, Fikret Kuşkan, Ahsen Eroğlu gibi oyuncular eşlik etmiştir.

Sanem Yeles Dizileri

  • Kızlarım İçin
  • Kiralık Aşk
  • Mor Menekşeler
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)