İlgini çekebilir

Toprak Sağlam kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.05.2018 16:34
Açelya Topaloğlu Kimdir?

Açelya Topaloğlu Kimdir ?

Açelya Topaloğlu Biyografisi

Açelya Topaloğlu 19 Kasım 1986 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çocukluk döneminden itibaren gençlik dönemine kadar sürekli olarak dans ile iç içe olmuştur. Açelya Topaloğlu dans ile bu kadar içli dışlı olması ile Tan Sağtürk Dans okuluna kayıt olmuştur. Kayıt olduğu bu dans okulunda bir müddet dans yeteneğini geliştirmiş ve kendisine katkı sağlamıştır. Ayrıca kısa süre de olsa Anadolu Ateşi Dans Grubunda da yer almıştır. Çok kısa burada yer aldıktan sonra annesinin de desteğini alarak oyunculuk alanına yönelmiştir. Oyunculuğa dair çok fazla tecrübesi bulunmamasından dolayı arayışlar içerisine girmiştir.

2009 yılında ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuar bölümüne seçilmiştir. Burada kendini her geçen gün geliştirmiştir. Ayrıca burada irili ufaklı birçok tiyatroda oyuncu olarak rol almıştır. Açelya Topaloğlu 2013 yılında bu bölümü başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Konservatuara başlamadan bir sene önce ilk defa ekranlar karşısına çıkarak dizi deneyimini sağlamıştır. Aslında konservatuara gidiş sebeplerinden bir tanesi de dizi oyunculuğunu sevmesi, yeteneğinin olması sebebiyle. Annesi de kızında bu yeteneği görmüş olsa gerek kendisine konservatuvara gitme konusunda tam olarak destek vermiştir. 2008 senesinden itibaren günümüze kadar birbirinden farklı projelerde yer alarak ekranlar karşısında olmuştur.

Açelya Topaloğlu Dizileri

Başarılı oyuncunun ilk dizi tecrübesi 2008 senesinde olmuştur. Aşk Yakar Belda isimli dizide oynayarak oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Bir sene sonrasında da konservatuara seçilen Açelya Topaloğlu henüz burada eğitim almaktayken farklı farklı dizilerde rol almıştır. Bunlardan birisi de Arka Sokaklar dizisi olmaktadır. 2010 senesinde bu dizide görev almıştır. Sadece dizi projelerinde de değil, film projelerinde de karşımıza çıkmaktadır. Başarılı oyuncunun ünlenmesinde ve taktir toplamasındaki en önemli dizilerden bir tanesi de Kaçak Gelinler dizisi olmaktadır. Bu dizide Almilla Peker karakterini canlandırmıştır. Televizyon karşısındaki izleyicilerin büyük beğenisini toplamıştır.

Açelya Topaloğlu Filmleri

Farklı farklı dizi ve film projelerinde yer alan başarılı oyuncu kısa ve uzun metraj filmleri ile de karşımıza çıkmaktadır. İlk film deneyimi Beni Seviyorum isimli kısa film ile olmuştur. 2011 senesinde ise Gece Sularında İstanbul isimli sinema filminde Nihan karakterini canlandırmıştır. Burada da başarılı bir oyunculuk sergiledikten sonra Açelya Topaloğlu, 2013 senesinde bir sinema filmi oyunculuk teklifi almıştır. Arkadaşlar Arasında isimli filmde Meryem karakterinde karşımıza çıkmıştır. Gerek oynamış olduğu diziler ile gerekse de sinema filmleri ile çoğu kişinin beğenisini kazanmayı başarmıştır. Kısa süre içerisinde sosyal medyada da adınsan sıkça söz ettirir hale gelen başarılı oyuncu her geçen sene kendisini geliştirerek karşımıza çıkmaktadır.

Açelya Topaloğlu Darısı Başımıza adlı dizide oynayacak

Gold Film tarafından yapımı üstlenilen, yakında Show TV kanalında yayınlanacak olan yeni dizi ''Darısı Başımıza'' oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Dizide Rüya karakterine Açelya Topaloğlu hayat verecek.

Açelya Topaloğlu Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • 2018-Darısı Başımıza
 • 2015-İnadına Aşk
 • 2014-Kaçak Gelinler
 • 2012-Eve Düşen Yıldırım
 • 2011-Gece Sularında İstanbul
 • 2010-Arka Sokaklar
 • 2008-Aşk Yakar

Benzer Biyografiler

Erdem Vurdem
Erdem Vurdem
Oyuncu
Aygün Aydın
Aygün Aydın
Yarışmacı
Yeşim Dalgıçer Kimdir?
Yeşim Dalgıçer
Oyuncu
Duygu Sarışın
Duygu Sarışın
Oyuncu
Şenay Gürler Kimdir?
Şenay Gürler
Oyuncu
Furkan Andıç Kimdir?
Furkan Andıç
Oyuncu

1 Yorum

 1. haniye

  9 Eylül 2017 at 17:40

  meryem dizisindede oynuyor(2017) bide yanlis bilmesem sen istanbulsun(gokhan turkman)in klibinde ki partneri canlandirmis

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir