Seda Güven Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 17.01.2018 02:38

Seda Güven Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Seda Güven
Yaşı
:
33 (11.06.1984)
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
Balıkesir
Boyu
:
1.67 cm
Kilosu
:
51 kg
Burcu
:
İkizler
Göz Rengi
:
Kahverengi
Eğitim
:
Marmara Üniversitesi Tekstil Tasarım Bölümü

Seda Güven Kimdir ?

Seda Güven Kimdir? 28 Ağustos 1984 yılında doğan oyuncu ilköğrenimini doğduğu şehirde yani Balıkesir’de aldı. Burada ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi’ni kazanarak İstanbul’a taşındı.

Seda Güven burada Tekstil Bölümünü okudu. Burayı da aynı şekilde başarılı olarak tamamladıktan sonra oyunculuk kariyerine yavaş yavaş adım attı. 2002 senesinde oyunculuk kariyerine başlamasıyla hayatı değişmeye başladı.

İlk senelerdeki küçük rollerini üstün çabası ve yeteneği ile büyütmüştür. Gittikçe daha da fazla başarılı bir oyunculuğa sahip olması ile kitlesini genişletmiştir. Bu senelerde büyük küçük farklı projelerde yer alarak kendisini sürekli olarak geliştirdi. Bazı dizilerde konuk oyuncu, bazı dizilerde ise yan karakter olarak karşımıza gelmiştir. Başarılı oyuncunun burcu ise Başak olmaktadır. Burcun özelliklerinden olsa gerek fazla detaycı bir kişiliği bulunuyor. Bunun yanı sıra da sağlık konusunda oldukça hassas olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Başarılı oyuncu lise yıllarından itibaren tasarıma önem vermektedir. Dolayısıyla lise yıllarında tasarım bölümünü okumuştur. Ayrıca ünlü ressam olan Ekrem Yalçındağ’ın dört sene asistanlığını yapmıştır. Sürekli olarak ikinci bir mesleği bulunmuştur.

Seda Güven bu konuda dizilerde sürekli olarak yükselemeyeceğini göz önünde bulundurarak projelerin kısa süre içerisinde bitmesini de göz ardı etmemiştir. Böylelikle farklı alanlarda da kendisini sürekli olarak geliştirmeye özen göstermiştir. Tek yaşamayı sevmeyen başarılı oyuncu genellikle ailesi ile ya da arkadaşları ile beraber yaşamaktadır. Kalabalık ortamları çok sevmektedir. Hatta tek başına yemek bile yemeyi sevmiyor desek yeridir. Yeni çıkmış olan oyunları, filmleri ve dizileri de yakından takip etmeyi sevmektedir.

Seda Güven Dizileri

Seda Güven 2002 yılından itibaren aktif bir şekilde dizilerde rol almaktadır. İlk dizi kariyerine ise Ekmek Teknesi isimli dizi ile başlamıştır. Burada güzel fiziğinin ve başarılı oyunculuğun yanı sıra hal, hareketlerinden ötürü seyirciler tarafından çok sevildiğini söyleyebiliriz. Sadece seyirciler tarafından değil proje yapımcıları tarafından da beğenilmiştir. Seneler boyunca farklı projelerde bulunan Seda Güven, Fatmagül’ün Suçu Ne? isimli dizide de rol almıştır. Bu dizide Meltem isimli karakteri canlandırmıştır. İki sezon boyunca dizide oyunculuğunu devam ettirdikten sonra başka projelerde tekrar izleyici karşısına çıkmıştır.

Seda Güven Filmleri

Oyunculuk kariyerinin ilk yıllarında dizi projelerinde sıklıkla yer alan oyuncu son zamanlarda film projelerinde yer almaya başlamıştır. Seda Güven’in ilk film projesi olarak ise İksir Dedemin Sırrı sinema filmi olmuştur. Bu filmde başarılı bir oyunculuk gerçekleştirdikten sonra diğer film projelerinden de teklif almıştır. Seneler içerisinde farklı projeler içerisinde bulunan başarılı oyuncu gerek dizilerde gerekse de film projelerinde adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Ateş Böceği Dizisi Leyla Rolü

Ateşböceği Dizisi Oyuncuları Kimdir

Seda Güven 2017 yazında ise yeni bir dizi projesi olan Ateş Böceği dizisi ile izleyicilerle buluşmuştur. Star TV'de ekrana gelen ve baş rollerde Seçkin Özdemir ile Nilay Deniz'in bulunduğu Ateş Böceği dizisi oyuncuları arasına dahil olan Seda Güven, Ateş böceği dizisinde Leyla rolü ile ekrana gelmiştir.

Başarılı oyuncu Seda GÜVEN, FOX'tv'nin yeni dizisi Adı: Zehra'da ''Ceren'' karakterini canlandırmakta.

Yer Aldığı Projeler

  • 2017 - Ateş Böceği
  • 2016 - Aşk Yalanı Sever
  • 2014 - İksir: Dedemin Sırrı (Sinema Filmi)
  • 2014 - Kurt Seyit ve Şura
  • 2012 - Merhaba Hayat
  • 2010 - 2011 - Fatmagül'ün Suçu Ne?
  • 2008 - Hepimiz Birimiz İçin
  • 2007 - Elveda Derken
  • 2005 - Ateşli Topraklar
  • 2002 - Ekmek Teknesi
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)