İlgini çekebilir

Mehmet Emin İnci kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.12.2016 11:50
Ali Yörenç

Ali Yörenç Kimdir ?

Ali Yörenç Biyografisi

Ali Yörenç 1987 yılında dünyaya gelmiştir. Eğitimini Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde tamamlamıştır. Çocuk yaşlardan beri oyunculuk merakı bulunan Ali Yörenç, kariyerini de bu alanda şekillendirmiştir. 

Ünlü Senarist Ece Yörenç 'in Oğlu

Ali Yörenç, Türk Televizyonlarına damga vurmuş birçok dizinin senaryosunu yazan Ece Yörenç'in oğludur. Ece Yörenç'in senaryosunu yazdığı diziler arasında, Fatmagül'ün Suçu Ne?, Medcezir, Kuzey Güney, Aşk-ı Menu, Yaprak Dökümü, Dudaktan Kalbe gibi ses getiren diziler sayılabilir. 

Kuzey Güney Dizisi ile Oyunculuğa Adım Attı

Ali Yörenç, senaryosunu annesi Ece Yörenç 'in yazdığı ve baş rollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Bade İşçil, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Zerrin Tekindor gibi isimlerin bulunduğu Kuzey Güney dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. 

Ardından ATV ekranlarında yayınlanan ve büyük bir hayran kitlesine ulaşmasını sağlayan Kara Para Aşk dizisinde Fatih karakterini canlandıran Ali Yörenç, bu dizide de Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün gibi isimlerle çalışmıştır. 

Ali Yörenç 'in Yeni Dizisi ; " Bu Şehir Arkandan Gelecek "

Kara Para Aşk dizisinden sonra bir süre ekranlardan uzak kalan Ali Yörenç, ATV ekranlarında yayınlanan Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinin oyuncuları 'ndan biri oldu. Baş rollerinde Kerem Bürsin ve Leyla Lydia Tuğutlu gibi isimlerin bulunduğu dizide Ali Yörenç de rol alacak. 

Ali Yörenç Fatmagül Fakı Birlikteliği Çok Konuşuldu

Özel hayatı ile de bir süre gündemden düşmeyen Ali Yörenç, Survivor adlı yarışma programı ile ünlenen Fatmagül Fakı ile birlikteydi. Hatta çift uzun süren beraberliklerini evliliğe taşıyacakken, ayrılma kararı aldıklarını açıkladılar. 

Ali Yörenç Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?
Kıvanç Tatlıtuğ
Oyuncu
Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?
Leyla Lydia Tuğutlu
Oyuncu
Ahmet Tansu Taşanlar
Ahmet Tansu Taşanlar
Oyuncu
Merve Boluğur Kimdir?
Merve Boluğur
Oyuncu
Kara Para Aşk Nilüfer Kimdir?
Bestemsu Özdemir
Oyuncu
Tuba Büyüküstün Kimdir?
Tuba Büyüküstün
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.