Banu Zeytinoğlu Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 18.08.2019 22:14

Banu Zeytinoğlu Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Banu Zeytinoğlu
Meslek
:
İş Kadını
Doğum Yeri
:
Eskişehir
Eşi
:
Mustafa Alabora
Babası
:
Mümtaz Zeytinoğlu

Banu Zeytinoğlu Kimdir ?

Banu Zeytinoğlu, Mümtaz Zeytinoğlu'nun kızı, iş adamı Mustafa Alabora'nın eşidir. Banu Zeytinoğlu kimdir? kaç yaşında? nereli? eşi kimdir? gibi soruların yanıtı ve biyografisi yazımızda yer almaktadır.

Banu Zeytinoğlu, Eskişehir'de dünyaya gelmiştir. Maddi açıdan zengin bir aileye sahi olan ünlü iş kadını, 1989 yılında Avusturya'ya çalışmaya gitmiş ve orada Esbank’ta çalışmaya başlamıştır.

İngilizce ve Almanca dillerine hakim olan Banu Zeytinoğlu, bir süre burada çalışmış ve daha sonra Başkent Viyana'ya gitmiştir.

İş kariyerinde ve iş hayatında yeni bir sayfa açmak üzere burada faaliyet gösterdikten sonra Esbank AG adlı ilk Türk sermayeli bankayı kurdu. 

Banu Zeytinoğlu'nun babası Mümtaz bey, Eskişehir'de sanayi üzerine yatırım yapan ve sanayiciliğin gelişmesinde büyük rol oynayan kişilerin başında gelmektedir. Babası gibi kendisi de Avusturya'da bulunan Türk iş adamları ve sanayicileri için kurulan Türk Sanayici ve İş adamları Derneği başkanlığı görevini yürüttü.

1989 yılında başladığı bankacılık kariyeri Esbank AG'nin 2002 yılında Denizbank'a satılmasıyla son buldu. Ardından memleketine geri dönerek 3 yıl kadar istirahat etme kararı aldı.

2005 yılında ekonomi haberlerinden bahseden bir radyo kuruluşunda radyo programcısı olarak yer aldı.

2009 yılında ''bkz. İletişim'' adlı iletişim danışmanlığı şirketini kurdu. Bkz'nin açılımı Banu K. Zeytinoğlu isminden gelmektedir. Şuan 10 yaşında olan bkz. İletişim, iletişim danışmanlığı hizmeti vermeye devam etmektedir.

Banu Zeytinoğlu, 2012 senesine kadar bilgisayar ve ağ güvenliği uzmanı Murat Lostar ile birlikte gelişen teknolojinin zararları, görünmeyen yüzü üzerine programlarda yer almıştır. Teknolojinin Karanlık Yüzü adlı programı başarıyla yürüten ikili oldukça fazla dinlenerek tanınmıştır.

Banu Zeytinoğlu, usta oyuncu Mustafa Alibora ile evlidir. Ek bilgi verecek olursak, daha önce Maskeli Beşler, Hababam Sınıfı Askerde, Hababam Sınıfı Merhaba gibi filmlerde oynayan yakışıklı oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın Babası Mustafa Alabora ile evlidir. Fakat Mehmet Ali Alabora, Banu Zeytinoğlu'nun oğlu değildir. Eşinin daha önceki evliliğinden dünyaya gelmiştir.

Akşam yemeğine şarkıcı Cem Adrian'ın gelmesiyle bir çok kişi aralarındaki bağı merak etmiştir. Banu hanım ise Cem Adrian'ı ''Porselen Oğlum'' olarak nitelendirmiştir.

ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)