İlgini çekebilir

Boğaçhan Tuzcu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.06.2017 03:47
Damla Colbay (İçerde Dizisi Eylem) Vikipedi

Damla Colbay Kimdir ?

Damla Colbay Biyografisi

Damla Colbay, 14 Ocak 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Modern bir aile hayatı içerisinde yetişen ve küçük yaşlardan itibaren kendisine oyuncu olma yolunda bir hedef belirleyen Colbay, neşeli kişiliği ve güzelliği ile herkesin dikkatini çekmeyi başaran bir yapıya da sahipti. Colbay, lise hayatına kadar muazzam şekilde başarılı bir eğitim hayatı geçirdi.

Lise hayatının sonunda ise Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlat Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’nı kazanmıştır ve kayıp yaşamadan kısa bir zaman dilimi içerisinde mezun olmuştur. Üniversite yıllarında okul hayatı ile birlikte tiyatro oyunculuğu konusunda da eğitimler almaya başlamıştır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Üniversite okurken almaya başlamış olduğu tiyatro eğitimi ile birlikte oyunculuk yeteneklerini de çok daha ileriye taşıyan Colbay, güzelliği ile de o dönemlerde çok ciddi anlamda dikkatleri çekiyordu.Okulu biter bitmez birkaç farklı tiyatro oyununda sahne aldı ve sonrasında ise ilk profesyonel dizi oyunculuğu teklifini de alarak profesyonel kariyerine başladı.

2014 yılında yayın hayatına başlayan ve izlenme rekorları kıran Kara Para Aşk dizisi kadrosunda ilk profesyonel oyunculuk deneyimini yaşadı. Çok üst düzey bir rol almasa da dizide sergilediği iyi oyunculuk ile ön plana çıktı. Dizide aynı zamanda Engin Akyürek, Tuba Büyüküstün, Erkan Can, Nebahat Çehre ve Saygın Soysal gibi isimler yer alıyordu.

KARİYERİNİN YÜKSELİŞ DÖNEMİ

Kara Para Aşk projesinin ardından güzelliği ve oyunculuğu ile ciddi anlamda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olan Damla Colbay, sonrasında ise ilk başrol deneyimini yaşama fırsatına erişti. Hayat Mucizelere Gebe dizisi kadrosunda başrol oyuncuları arasında yer alan Colbay, bu kadar kısa zaman dilimi içerisinde bu başarıya erişen sayılı oyuncular arasına girmeyi de başardı.

Dizide aynı zamanda kendisi ile birlikte Hande Ataizi, Yiğit Dikmen, Işıl Yücesoy gibi iyi oyuncular da yer alıyordu. Nitekim bu proje ile birlikte oyunculuk yeteneklerini de herkesin görmesini sağlayan Colbay, kariyerinin en büyük projelerinden birisine çıkmaya da hazırlanıyordu.

İÇERDE DİZİSİ EYLEM KARAKTERİ

İçerde Dizisi Oyuncular

An itibari ile televizyon ekranlarının reyting rekortmeni yapımlarından birisi olan İçerde dizisi kadrosunda çok önemli bir karaktere hayat veriyor. Eylem karakterine hayat veren genç isim, oyunculuk yetenekleri ile de dikkatleri tekrar üzerine çekiyor.

Dizide aynı zamanda kendi ile birlikte Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Bensu Soral ve Rıza Kocaoğlu gibi isimler de yer alıyor. Colbay, dizinin en çok sevilen karakterlerinden birisi olarak oyunculuk yeteneklerini herkese sergiliyor.

Damla Colbay Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ercan Kesal Kimdir?
Ercan Kesal
Oyuncu
Selin Ortaçlı
Selin Ortaçlı
Oyuncu
Kara Para Aşk Nilüfer Kimdir?
Bestemsu Özdemir
Oyuncu
Çağatay Ulusoy Kimdir?
Çağatay Ulusoy
Oyuncu
Uğur Yıldıran Resimleri
Uğur Yıldıran
Oyuncu
Ali Yörenç
Ali Yörenç
Oyuncu

1 Yorum

  1. kenja

    20 Mayıs 2017 at 22:17

    Salam iymisiniz. Bise soʻriyoʻrum 35 boʻlum ne zamon ciqajaq icerde. Lutfen soʻriyoʻrum soʻyleyecekmisiz

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimdir.TV sitesinde ağırlıklı olarak oyuncu ve gündemdeki kişilerin güncel biyografi bilgileri yayınlanmaktadır. Yayınlanan biyografi içerikleri editörlerimiz tarafından araştırılak, özgün bir şekilde hazırlanmaktatır.

Biyografi ve oyuncu bilgilerinin farklı sitelerde yayınlanması için izin alınması ve kimdir.tv sitesinin kaynak göstermesi gerekmektedir.