Damla Colbay Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.05.2017 10:14

Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Damla Colbay
Yaşı
:
14 OCAK 1993 (24 YAŞINDA)
Burcu
:
Oğlak
Göz Rengi
:
Kahverengi
Boyu
:
1.70 cm
Kilosu
:
55 kg
Eğitim
:
Dokuz Eylül Üniversitesi
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
İzmir

Damla Colbay Biyografi

Damla Colbay, 14 Ocak 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Modern bir aile hayatı içerisinde yetişen ve küçük yaşlardan itibaren kendisine oyuncu olma yolunda bir hedef belirleyen Colbay, neşeli kişiliği ve güzelliği ile herkesin dikkatini çekmeyi başaran bir yapıya da sahipti. Colbay, lise hayatına kadar muazzam şekilde başarılı bir eğitim hayatı geçirdi.

Lise hayatının sonunda ise Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlat Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’nı kazanmıştır ve kayıp yaşamadan kısa bir zaman dilimi içerisinde mezun olmuştur. Üniversite yıllarında okul hayatı ile birlikte tiyatro oyunculuğu konusunda da eğitimler almaya başlamıştır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Üniversite okurken almaya başlamış olduğu tiyatro eğitimi ile birlikte oyunculuk yeteneklerini de çok daha ileriye taşıyan Colbay, güzelliği ile de o dönemlerde çok ciddi anlamda dikkatleri çekiyordu.Okulu biter bitmez birkaç farklı tiyatro oyununda sahne aldı ve sonrasında ise ilk profesyonel dizi oyunculuğu teklifini de alarak profesyonel kariyerine başladı.

2014 yılında yayın hayatına başlayan ve izlenme rekorları kıran Kara Para Aşk dizisi kadrosunda ilk profesyonel oyunculuk deneyimini yaşadı. Çok üst düzey bir rol almasa da dizide sergilediği iyi oyunculuk ile ön plana çıktı. Dizide aynı zamanda Engin Akyürek, Tuba Büyüküstün, Erkan Can, Nebahat Çehre ve Saygın Soysal gibi isimler yer alıyordu.

KARİYERİNİN YÜKSELİŞ DÖNEMİ

Kara Para Aşk projesinin ardından güzelliği ve oyunculuğu ile ciddi anlamda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olan Damla Colbay, sonrasında ise ilk başrol deneyimini yaşama fırsatına erişti. Hayat Mucizelere Gebe dizisi kadrosunda başrol oyuncuları arasında yer alan Colbay, bu kadar kısa zaman dilimi içerisinde bu başarıya erişen sayılı oyuncular arasına girmeyi de başardı.

Dizide aynı zamanda kendisi ile birlikte Hande Ataizi, Yiğit Dikmen, Işıl Yücesoy gibi iyi oyuncular da yer alıyordu. Nitekim bu proje ile birlikte oyunculuk yeteneklerini de herkesin görmesini sağlayan Colbay, kariyerinin en büyük projelerinden birisine çıkmaya da hazırlanıyordu.

İÇERDE DİZİSİ EYLEM KARAKTERİ

İçerde Dizisi Oyuncular

An itibari ile televizyon ekranlarının reyting rekortmeni yapımlarından birisi olan İçerde dizisi kadrosunda çok önemli bir karaktere hayat veriyor. Eylem karakterine hayat veren genç isim, oyunculuk yetenekleri ile de dikkatleri tekrar üzerine çekiyor.

Dizide aynı zamanda kendi ile birlikte Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Bensu Soral ve Rıza Kocaoğlu gibi isimler de yer alıyor. Colbay, dizinin en çok sevilen karakterlerinden birisi olarak oyunculuk yeteneklerini herkese sergiliyor.

Rol Aldığı Projeler

  • İçerde Dizisi - Eylem
  • Hayat Mucizelere Gebe - İnci
  • Kara Para Aşk - Demet
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Damla Colbay için 1 Yorum

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)