Burcu Binici Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 25.10.2016 21:01

Burcu Binici İnstagram Adresi Nedir?

@burcubinicii

Burcu Binici Oynadığı Diziler

Uçurum, Sarı Siyah, 6 Mantı, Dürüyenin Güğümleri, Bir Bulut Olsam gibi dizilerde rol almıştır.

Burcu Binici

Adı Soyadı
:
Burcu Binici
Yaşı
:
30 (6 Temmuz 1986)
Burcu
:
Yengeç
Saç Rengi
:
Sarı
Göz Rengi
:
Kahverengi
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
Erzurum doğumludur. Aslen Rize'lidir.

Biyografisi

Burcu Binici 1986 yılında Erzurum'da doğmuştur. Aslen Rize'li olan Burcu Binici, babası memur olduğu için farklı şehirlerde büyümüştür. Liseyi Aydın'da okumuş, Aydın Lisesi'nden mezun olmuştur.

Çocukluğundan beri dansa oldukça ilgili olan Burcu Binici, dans eğitimi almıştır ve asma davul ile nagarada adlı müzik aletlerini çalabilmektedir.

Liseyi bitirdikten sonra yine babasının memuriyetinden dolayı doğduğu şehir olan Erzurum'a taşınmış ve Erzurum'da bankada çalışmıştır. Oyunculuk kariyerinden önce mümessillik ve dansçılık gibi farklı mesleklerde çalışmıştır. Sahnelerle tanışması ilk olarak dans üzerine olan Burcu Binici ünlü dans grubu Anadolu Ateşi bünyesinde 1 yıl dans etmiştir.

Oyunculuk kariyeri ise rahmetli senarist Meral Okay ile tanışması ile başlayan Burcu Binici, Meral Okay'ın teklifi ile Bir Bulut Olsam adlı dizide oynamış ve bu dizide Gülengül karakterini canlandırmıştır.

Birçok dizide rol alan Burcu Binici, rol aldığı dizilerden Dürüye'nin Güğümleri dizisinde tanıştığı yönetmen Eray Kolçak ile evlenmiş, 2 ay sonra boşanmıştır.

Uzun süredir oyuncu Ahmet Kayakesen ile birlikte olan Burcu Binici, Ahmet Kayakesen'in kendisini rol arkadaşı Yazmeen Baker ile aldattığını öğrenmiş ve bu iddiasını sosyal medya üzerinden de duyurarak Kayakesen ile birlikteliğini noktalamıştır.

Yer Aldığı Projeler

  • Uçurum
  • Sarı Siyah
  • Biz Babasız Büyüdük
  • Dürüyenin Güğümleri
  • 6 Mantı
  • Bir Bulut Olsam
  • Arka Sokaklar
İlgili Kişiler
ile ilgili tüm kişilere ulaşın.

Nasıl Bilirsiniz?

(Sitemizi birçok ünlü takip etmekte olup yorumlarınıza cevap yazmaktadırlar.)