Ahmet Kayakesen Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.06.2017 16:19

Ahmet Kayakesen Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Ahmet Kayakesen
Nereli
:
İzmir
Yaşı
:
30 (27.09.1988)
Boyu
:
1.84 cm
Kilosu
:
72 kg
Burcu
:
Oğlak
Eğitim
:
Lisans
Göz Rengi
:
Ela

Ahmet Kayakesen Kimdir ?

Ahmet Kayakesen, 27 Eylül 1988 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren okulunda tiyatro oyunları ile alakalı olarak etkinliklere katılan ve zaman içerisinde oyunculuğu ciddi anlamda benimseyen Kayakesen, bu anlamda kendisine geleceğin mesleği olarak oyunculuğu seçmiş ve bu doğrultuda ilerlemiştir.

Orta halli bir eğitim hayatı geçiren ve bu anlamda yükseköğretim hayatına başlamayan Ahmet Kayakesen, zaman içerisinde kendisini, setlere görevli olarak atmayı başardı ve bu anlamda kendisini çok daha farklı yollardan geliştirme yoluna gitti. Zaman içerisinde yapımcıların da dikkatini çeken genç isim, kendisini herkese gösterecek projeler içerisinde yer almaya başladı.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Set görevlisi olarak başladığı kariyeri içerisinde deneyim edinerek kendisini geliştirme yoluna giden Ahmet Kayakesen, ilk olarak beyazperde projesi olarak dikkatleri çeken Çılgın Dersane 3 filmi kadrosunda Ercü karakteri ile yer alarak adından söz ettirmeye başlamıştır. Oyunculuk yetenekleri ile kısa zaman içerisinde herkesi kendisine hayran bırakmıştır. Filmde aynı zamanda Duygu Çetinkaya, Paşhan Yılmazel, Cüneyt Arkın, Tuba Ünsal ve Alp Kırşan gibi isimler yer almıştır.

Bu projenin ardından adını duyurmayı başaran Ahmet Kayakesen, hemen arkasından Kocamın Ailesi dizisi kadrosuna girerek burada da Fatih karakterine hayat vermiş ve çok daha fazla sevilmiştir. Dizide kendisi ile birlikte Gökhan Alkan, Selen Seyven, Yeşim Salkım gibi isimler oynamıştır ve döneminin en çok sevilen projelerinden birisi olmuştur.

KARİYERİNİN GELİŞİM SÜRECİ

Dizinin ardından artık oyunculuk sektöründe adını duyurmuş olan ve sıra sıra teklifler almaya başlayan Ahmet Kayakesen’in bir sonraki projesi ise StarTV ekranlarının sevilen dizi projelerinden birisi olan Hanım Köylü dizisi olmuştur. Dizide aynı zamanda Yusuf Çim, Gülsim İlhan Ali, Mehmet Özgür gibi isimler yer almıştır ve adından sıklık ile söz ettiren bir isim olmayı da başarmıştır. Kısa zaman içerisinde sektörün tanınan isimlerinden birisi olmuştur.

GÜNCEL PROJESİ

Hanım Köylü dizi projesinin ardından boşta kalan Ahmet Kayakesen, aslında sektöre uzun bir süre ara vermeden yeni bir teklif almıştır. Uzun bir süredir reyting rekorları kıran dizi Kertenkele kadrosundan Timur Acar isminin ayrılması ile birlikte Kertenkele karakterini oynayacak kadroda boşluk meydana gelmiştir.

Zaman içerisinde yapımcılar, son dönemlerin en popüler oyuncularından birisi olan Ahmet Kayakesen’e teklif götürmüştür ve dizinin üçüncü sezonu itibari ile Kertenkele karakterini oynama şansına erişmiştir. Aynı zamanda Murat Komiser karakterini de canlandırmaktadır. Dizide aynı zamanda Asena Tuğal, Turabi Çamkıran, Umut Oğuz ve Seda Tosun gibi isimler yer almaktadır.

İki Yabancı Dizisi

İki Yalancı Dizisi Oyuncuları Kimdir

Kanal D'de yayınlanan 2017 yaz dizilerinden İki Yabancı dizisinde Alp karakterini canlandırmaktadır. Dizide baş rolleri Keremcem ve Yağmur Tanrısevsin paylaşırken Hazal Şenel (Burcu),  Serhan Arslan (Naci),Pınar Karaman (Esra) , Koray Erkök (Cenk),  Rahmi Dilligil (Cemil) gibi başarılı oyuncular eşlik etmektedir.

Keremcem Kimdir, Yağmur Tanrısevsin Kimdir, Hazal Şenel Kimdir

Rol Aldığı Projeler

  • 2017 - İki Yalancı
  • 2016 - Kertenkele
  • 2016 - Hanım Köylü
  • 2014 - Kocamın Ailesi
  • 2013 - Çılgın Dersane 3 (Sinema Filmi)
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Ahmet Kayakesen için 13 Yorum var

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)