İlgini çekebilir

İbrahim Giydirir kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 23.10.2017 21:32
Seray Kaya Kaç Yaşında?

Seray Kaya Kimdir ?

Seray Kaya Biyografisi

Seray Kaya kimdir, 4 Şubat 1991 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir.  Lise eğitiminden sonra Tiyatro yapmaya karar veren güzel oyuncu Seray Kaya, İsmet Üstekinden oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca Sadri Alışık kültür merkezinde Tiyatro bölümünü okumuş ve oyunculuk eğitimini tamamlamıştır.

Seray Kaya, ekranlarda boy göstermeye başlamadan önce bir güzellik merkezinde makyözlük yapmaktaydı.

İlk dizi projesi 2012 yılında yayınlanan Huzur Sokağı dizisi olmuştur. Daha sonrasında 2014-2o15 yılları arasında 2 sezon devam eden Kocamın Ailesi dizisinde Miray Karakteri olmuştur.  Seray Kaya için Kocamın Ailesi dizisi bir dönüm noktası oldu diyebiliriz.  Kocamın Ailesi dizisinden sonra 2016 yılında Evli ve Öfkeli dizisi sonrasında ise 2016 yılında çekilen Gülümse Yeter dizisinde Gül karakterini canlandırmıştır.

Seray Kaya Kadın Dizisi Kadrosunda

Senaryosu Hande Altaylı tarafından yazılan ve yönetmenliğini Merve Girgin'in yaptığı "Kadın" dizisinin kadrosunda yer almaktadır. MF Yapım ve Med Yapım ortaklığı ile hazırlanan ve Fox TV'de yayına başlayan "Kadın" dizisinde iki çocuk annesi olan Bahar'ın hayat ile mücadelesi konu alınmıştır. Seray Kaya dizide Bahar'ın kardeşi Şirin Sarıkadı karakterini canlandırmaktadır.

Kadın dizisinde baş rollerini Bahar Çeşmeli karakterini Özge Özpirinçci  ve Baharın kocası Sarp Çeşmeli karakterini oynayan  Caner Cindoruk paylaşmaktadır.  Ayrıca annesi Hatice Sarıkadı'yı tecrübeli oyuncu Bennu Yıldırımlar oynamaktadır.

Kadın dizisi oyuncuları: Özge Özpirinçci kimdirBennu Yıldırımlar kimdirCaner Cindoruk kimdir

Seray Kaya Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Gökhan Alkan Kimdir?
Gökhan Alkan
Oyuncu
Ece Özdikici Kimdir?
Ece Özdikici
Oyuncu
Özge Özpirinçci Kimdir?
Özge Özpirinçci
Oyuncu
Erdal Özyağcılar
Erdal Özyağcılar
Oyuncu
Barış Aytaç
Barış Aytaç
Oyuncu
Erkan Sever Kimdir?
Erkan Sever
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.