İlgini çekebilir

Özlem Zengin kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 02.10.2016 16:11
Uğur Kurul Kimdir?

Uğur Kurul Kimdir ?

Uğur Kurul Biyografisi

Uğur Kurul Kimdir, merak ediyorsan cevabı yazının devamında.

23 Mayıs 1993 doğumlu genç oyuncu, İstanbul doğumlu olup, ikizler burcundandır. 183 cm lik boyu ile uzun bir boya sahiptir. 70 kiloda olan oyuncu kariyerine hızla devam etmektedir.  Liseyi

Halen Girişim Üniversitesi'nde öğretimine devam eden genç oyuncu ünievrsitenin Dış Ticaret Bölümü’nde okumaktadır. Uğur Kurul önceleri oyunculuk sektörüne reklam filmlerinde oynayarak girmiş ve pek çok reklam filmi ile firmaların yüzü haline gelmiştir. Gilette’nin katalog çekimlerinde yer almış Eti Wanted da Ülker Çokonat’da Patos’da Beren Saat gibi ünlü bir başka oyuncu ile birlikte kendisini göstermiş ve bunun dışında dijital TV platformu olan Digitürk’ün reklam filmlerinde yer almıştır. Genç Turkcell’in reklamlarında da yer alan oyuncu televizyon ’da reklam sektöründen sonra ilk olarak Sihirli Annem dizisinde yer almıştır. Ceren’in sevgilisi Barış karakteri ile dizide yerini alan oyuncu daha sonra da Güllerin Savaşı isimli dizide Taner karakteri ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

Bu dönemde de Yönetmenliğini Serdar Gözelekli'nin yaptığı ve başrollerinde Erdal Özyağcılar, ve Aslı Bekiroğlu’nun oynadığı Gülümse Yeter isimli dizide yer almaktadır. Daha önce Ezel dizisinde de figüran olarak yer almış ancak önemli bir rolde bulunmamıştır. Çıplak Gerçek dizisinde misafir oyunu olarak sadece iki bölüm görünmüştür. Ustura Kemal’de de yine figüranlık yapmıştır. Güllerin Savaşı dizisinde ise Taner karakterini canlandırarak çıkış yapmış oldu.

Oyuncunun televizyon oyunculuğu macerasının dışında sosyal hayatta yaptığı bir iki işle de kendisinden söz ettirmiştir. Bunlardan birisi hayranlarının ve sıkı takipçilerinin duymuş olacağı Asmalımescit muhitinde açtığı Müptela isimli mekândır. Oyuncu yine sinema ve dizi ve de reklam filmleri dışında yeni bir sektörde boy göstererek Bedük’ün klibinde de oynamıştır. Bedük Koyuver Kendini isimli klibinde ünlü oyuncuya yer vererek, yeni bir alanda da kendisini göstermesine imkân sağlamış oldu.

Hayran çevrei tarafından sıklıkla Justin Bieber’e benzetilen oyuncu bu konuda kendisinin bu benzerliğin kendisine bir fayda sağlamadığını aksine zararı olduğunu beyan etmiştir.

Oyuncu kendisini yetenekli olmaktan ziyade azimli olarak tanımlamaktadır. Kazandığı ve elde ettiği tüm ünü azmine bağlayan oyuncu hiç torpilinin olmadığını söylemektedir. İlk olarak bir arkadaşının önerisi ile reklam şirketlerine başvurup oyunculuk için başvuran oyuncu kariyerinin başlangıcını böyle tanımlıyor. Genç yaşta ünlü olmanın aslında rahatsız edici bir yanı da olduğunu belirterek, sürekli genç kızların ilgisi nedeni ile metroda uyuma lüksünün bile olmadığını her yerde genç kızların kendisi ile fotoğraf çektirmek için çaba sarf etmesinin bazen çok yorucu olduğunu da dile getirmektedir.

Uğur Kurul Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Pamir Pekin Kimdir?
Pamir Pekin
Oyuncu
Barış Kılıç Kimdir?
Barış Kılıç
Oyuncu
Münire Apaydın Kimdir?
Münire Apaydın
Oyuncu
Aslı İçözü Kimdir?
Aslı İçözü
Oyuncu
Damla Sönmez Kimdir?
Damla Sönmez
Oyuncu
Aslı Altaylar
Aslı Altaylar
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.