İlgini çekebilir

Oğuz Aksaç kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 31.03.2021 13:30
Bennu Yıldırımlar Kimdir?

Bennu Yıldırımlar Kimdir ?

Bennu Yıldırımlar Biyografisi

Bennu Yıldırımlar kimdir, 22 Kasım 1968 İstanbul doğumludur. Erenköy Kız Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde eğitim görmüş ayrıca Londra Westminster Adult Education Instıtute'de kurs almıştır.

Bennu Yıldırımlar'ın ekranlarda ilk dikkat çektiği proje, bir zamanların popüler dizisi Süper Baba olmuştur. Ardından Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı Fikret karakteri ile büyük beğeni toplamıştır.

Bennu Yıldırımlar, birçok tiyatro oyunu, sinema filmi ve dizide önemli rollerde oynamış başarılı bir oyuncudur. Ayrıca Bennu Yıldırımlar'ın reklam filmi oyunculukları da bulunmaktadır.

Evli ve 1 çocuk annesi olan Bennu Yıldırımlar, 2014-2015 sezonunda Gönül İşleri isimli dizi ile ekrana gelmiştir. 2016 yılında Kanal D ekranlarında başlayan olan "Altınsoylar" dizisinde Saadet karakterini canlandırmıştır.

Bennu Yıldırımlar Kadın Dizisi Kadrosunda

Fox TV'de yayına başlayan ve Med Yapım ile  MF Yapım işbirliği ile hazırlanan  Kadın dizisinin kadrosuna dahil olmuştur. Yönetmenliği Merve Girgin ve senaryosu Hande Altaylı tarafından hazırlanan  "Kadın" dizisinde annesiz büyüyen ve iki çocuk sahibi olan Bahar karakterinin kardeşi ve eşi arasında dönen zorlu hayat hikayesini anlatmaktadır.

Kadın dizisinde baş rollerden Bahar Çeşmeli karakterini Özge Özpirinçci canlandırırken annesi Hatice Sarıkadı'yı tecrübeli oyuncu Bennu Yıldırımlar canlandırmaktadır. Bahar'ın kocası Sarp Çeşmeli karakterini de Caner Cindoruk ve kardeşi Şirin Sarıkadı karakterini de güzel oyuncu Seray Kaya oynamaktadır.

Kadın dizisi oyuncuları: Özge Özpirinçci kimdirCaner Cindoruk kimdirSeray Kaya kimdir

Bennu Yıldırımlar Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Görkem Şarkan (Altınsoylar Emin) Kimdir?
Görkem Şarkan
Oyuncu
Jülide Kural Kimdir?
Jülide Kural
Oyuncu
Kübra Süzgün Kaç Yaşında?
Kübra Süzgün
Oyuncu
Ali Semi Sefil Kaç Yaşında
Ali Semi Sefil
Oyuncu
Feyyaz Duman Kimdir?
Feyyaz Duman
Oyuncu
Seda Demir
Seda Demir
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.