İlgini çekebilir

Eser Karabil kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 07.08.2018 00:45
Murat Ünalmış

Murat Ünalmış Kimdir ?

Murat Ünalmış Biyografisi

Murat Ünalmış 1981 yılında Kayseri'de dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Murat Ünalmış ayrıca Akademi İstanbul'da da oyunculuk eğitimi almıştır.

Bir dönem profesyonel olarak Basketbol oynayan Murat Ünalmış, önce Kayseri Meysu Takımında oynamış daha sonra ise Fenerbahçe Spor Kulübü'ne transfer olmuştur. 20'li yaşlarda Basketbolu bırakan Murat Ünalmış, oyunculuk kariyerine yönelmiş ve 2003 yılından beri oyuncu olarak ekran karşısında yer almıştır.

Kurşun Yarası, Deli Duran, Üç Kadın, Sınırlı Aşk, Celal Oğlan gibi yapımlar Murat Ünalmış'ın kariyerinin ilk yıllarında rol aldığı yapımlar arasındadır. 

Yer Gök Aşk Dizisi ile Dikkat Çekti

Murat Ünalmış bir dönem Fox TV ekranında yayınlanan ve sevilen yapımlardan biri olan Yer Gök Aşk dizisinde baş rol oynamış ve bu dizi ile hayran kitlesini hızla arttırmıştır.

Murat Ünalmış, Yer Gök Aşk dizisinde birlikte baş rolü paylaştığı oyuncu Birce Akalay ile 2011 yılında evlenmiş, 2012 yılının sonlarında ise boşanmıştır. 

Sinema Filmlerinde Oynadı

Dizilerin yanı sıra sinema sektörüne de adım atan ve sinemada da başarılı bir oyunculuk sergileyen Murat Ünalmış, Mahsun Kırmızıgül'ün Newyork'ta Beş Minare ve Güneşi Gördüm adlı filmlerinde oynamıştır. 

Ayrıca Beren Saat ile birlikte baş rolü paylaştığı 2009 yapımı Gecenin Kanatları filmi de Murat Ünalmış'ın rol aldığı bir başka sinema filmidir. 

Deli Gönül Dizisi ile Ekrana Döndü

Bir süre ekranlardan uzak kalan Murat Ünalmış, Tuvana Türkay ile baş rollerde yer aldığı Deli Gönül adlı TV dizisi ile ekrana dönmüş, bu dizide memleketinden İstanbul'a gelen ve yeni yaşamına alışmaya çalışan bir öğretmeni canlandırmıştır. 

Murat Ünalmış, Bir Zamanlar Çukurova dizisinde yer alacak. ATV ekranlarında yayınlanacak olan dizi, 1970'li yılları ekranlara getirecek. Başarılı oyuncu dizide Demir karakteri ile karşımızda olacak.

Murat Ünalmış Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ogün Kaptanoğlu Kimdir?
Ogün Kaptanoğlu
Oyuncu
İlker Kızmaz İnstagram
İlker Kızmaz
Oyuncu
Tarık Özenbaş
Oyuncu
Uğur Güneş Kimdir?
Uğur Güneş
Oyuncu
Nilgün Karababa Kimdir?
Nilgün Karababa
Oyuncu
Nihan Büyükağaç Kimdir?
Nihan Büyükağaç
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir