İlgini çekebilir

Dolunay Soysert kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.07.2017 10:20
Çiğdem Batur Kimdir?

Çiğdem Batur Kimdir ?

Çiğdem Batur Biyografisi

Çiğdem Batur 13 Temmuz 1982 tarihinde Düzce’de doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Düzce'de okuduktan sonra, Ankara Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden mezun oldu.

Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk bölümünde yüksek lisansını yapan Çiğdem Batur,2000-2004 yılları arasında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi - Grup Mimus Tiyatro Topluluğunda, oyunculuk yaparak sanat hayatına adım adım girmeye başladı.

Başarılı oyuncu kendisini birçok alanda eğitmek adına, Başkent İletişim anlatım iletişim kursu, diksiyon, spikerlik, sunuculuk eğitimi, Sanat Akademi - tiyatro ve oyunculuk eğitimi, Başkent İletişim anlatım iletişim kursu ve seslendirme eğitimlerini almıştır. Çiğdem Batur ilk olarak 2004 yılında ART TV'de yayınlanan Alışveriş Çantası isimli programın sunuculuğunu yaparak izleyici karşısına geçmiştir.

Çiğdem Batur Dizileri

Çiğdem Batur, eğitim hayatı boyunca birçok alanda kendini geliştirmek istemiştir. Bunun için okuduğu halkla ilişkiler bölümünün de verdiği katkıyla başarılı işlere imza atmıştır. Başarılı oyuncunun ilk dizi tecrübesi, 2006 yılında "Gümüş" adlı dizisi olmuştur. Songül Öden, Kıvanç Tatlıtuğ, Güngör Bayrak, Tarık Ünlüoğlu ile birlikte oynadı. Bu dizide Dilek rolünü canlandırmıştır.

Songül Öden Kimdir, Kıvanç Tatlıtuğ KimdirTarık Ünlüoğlu Kimdir

Aradan geçen bir yılın ardından, başlayan "Vazgeç Gönlüm" adlı dizide Murat Han ve Bulut Aras ile baş rolde oynamış ve iki farklı karaktere can vermiştir. Goncagül karakterine can vermiştir.

Murat Han Kimdir

2010 senesi sonrasında, Necati Şaşmaz'ın Polat Alemdar ile baş rolde oynadığı Kurtlar Vadisi Pusu isimli projede Çiğdem Batur, Savcı Leyla ismi ile dizide ki karaktere can verdi ve uzun soluklu izlenen bu dizide canlandırdığı başarılı rolüyle, işinin hakkını vermiştir.

Necati Şaşmaz Kimdir

Aynı yıllarda, Eray Yasin Işık'ın yazdığı, Göksel Kortay'ın yönettiği "Baş Belası" adlı tiyatro oyununda rol aldı. Başarılı ve ünlü oyuncu, sadece dizilerle yetinmeyip, sürekli kendisini yetiştirerek birçok alanda aldığı eğitimle, başarılı işlere imza atmıştır. Televizyon karşısındaki izleyicilerin büyük beğenisini toplayan Çiğdem Batur, TRT 1’de Yönetmen asistanlığı da yapmıştır.

Deli Gönül Dizisi Türkan Rolü

Deli Gönül Dizisi Oyuncuları Kimdir

Çiğdem Batur 2017 yılı yaz sezonunda Fox TV'de izleyicilerle buluşan Deli Gönül adlı dizide Türkan rolü ile ekran karşısına geçmiştir.

Türkan Erten karakterini canlandırdığı Deli Gönül dizisinin baş rolünde ise Murat Ünalmış ile Tuvana Türkay  yer almıştır.

Deli Gönül Dizisi: Murat Ünalmış KimdirTuvana Türkay Kimdir

Çiğdem Batur instagram adresi : .instagram.com/cigdembatur

Çiğdem Batur Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Selahattin Bel Kimdir?
Selahattin Bel
Oyuncu
Ogün Kaptanoğlu Kimdir?
Ogün Kaptanoğlu
Oyuncu
Necati Şaşmaz Kimdir?
Necati Şaşmaz
Oyuncu
Hakan Ural
Hakan Ural
Oyuncu
Uğur Pektaş (Arka Sokaklar Murat) Kimdir?
Uğur Pektaş
Oyuncu
Volkan Başaran Kimdir
Volkan Başaran
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.