Tarık Özenbaş Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 30.03.2018 01:10

Tarık Özenbaş Kimdir Özet

Adı
:
Tarık Özenbaş
Yaşı
:
1988 (30 Yaşında)
Doğum Yeri
:
İstanbul
Boy
:
1.84 cm
Kilo
:
70 kg
Saç Rengi
:
Siyah
Eğitim
:
Craft Oyunculuk Atölyesi Kamera Önü Oyunculuk ve Method Oyunculuğu Eğitimleri

Tarık Özenbaş Kimdir ?

Ekranların gizemli oyuncusu, Tarık Özenbaş kimdir? 1988 doğumlu genç ve yakışıklı oyuncu, İstanbul’da doğmuştur. Marcas Entertainment çatısı altında kurulan, MarCom İletişim Sinema ve Televizyon sektörüne yeni yetenekler kazandırmayı hedefleyen ve bünyesinde yer alan oyunculara danışmanlık yapan, bir ajans bünyesinde yer almaktadır. Ajans öncesinde, Craft Oyunculuk Atölyesi Kamera Önü Oyunculuk ve Method Oyunculuğu Eğitimleri alarak kameralar önünde ilk deneyimlerini yaşayan Tarık Özenbaş, kendisini geliştirmek adına, MarCom ajansının bünyesine girerek çalışmalarına devam etmiştir.

Genç ve yakışıklı oyuncu Tarık Özenbaş, dizi deneyimi olarak, Adı Mutluluk ve Kaçak Gelinler adlı dizilerde oyunculuğunu sergilemiştir. Oyunculuğa dair çok fazla tecrübesi bulunmaması bazı arayışlarda bulunmasına neden olmuştur. Sosyal medya hesaplarında çok fazla fan sahibi olan Özenbaş, yakışıklı olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Tarık Özenbaş Dizileri

29 yaşındaki genç ve yakışıklı oyuncu Tarık Özenbaş, ilk tecrübelerini Craft Oyunculuk Atölyesi Kamera Önü Oyunculuk ve Method Oyunculuğu Eğitimleri sırasında yaşamıştır. Aldığı eğitiminin ardından, MarCom ajansına girmesiyle birlikte, kurumsal bir bünyede çalışmaya başlamıştır. Burada kendisini bir yandan geliştirirken, diğer yandan da gelen dizi tekliflerini değerlendirmektedir. Tarık Özenbaş, oyunculuğa 2014 yılında başlamış, başarılı oyuncu başrollerini Selin Şekerci, Deniz Baysal, Açelya Topaloğlu, Furkan Andıç, Fırat Altınmeşe ve Fırat Albayram’ın paylaştığı Kaçak Gelinler dizisinde ilk deneyimini yaşamıştır. Kaçak Gelinler dizisinde Arda karakterini canlandıran oyuncunun tam adı, Tarık Uğur Özenbaştır. 2014 yılında dizinin çıktığı ilk bölümden itibaren, dikkat çeken genç oyuncular arasında, yakışıklılığıyla dikkat çeken, Arda karakterini canlandıran Tarık Özenbaştır. Dizide Şebnem karakterini canlandıran Selin Şekerci'yi nikah masasında bırakıp kaçan Arda (Tarık Özenbaş) İzmir'in en gözde erkeklerden biri rolünde karşımıza çıkıyor. Şebnem, kendisini bırakıp kaçan Arda'yı aramak için İstanbul'a geliyor ve macera başlıyor. Daha ilk bölümle dikkat çeken dizide, yakışıklı oyuncunun başarısı ekranlara yansıdı. Kaçak Gelinler'deki Arda karakteri ile dikkatleri çeken Tarık Özenbaş, gelecek vaat eden dizi oyuncuları arasında yer almaktadır. Sosyal medyada çok fazla fan ı bulunan oyuncunun sevenleri, ileride hangi rolde ekran karşısına çıkacağını merakla beklerken, 2015 yılında ise, Kaan Yıldırım, Ezgi Eyüboğlu, Ceyhun Mengirlioğlu ve Zeynep Bastık’ın başrollerini paylaştığı, Adı Mutluluk adlı dizi kadrosunda yer almıştır. Yaz aylarının iddialı dizilerinden biri olarak karşımıza çıkan dizide, Kumsal ve Batu arasında geçen romantik komedi tarzındaki olaylar konu alınmaktadır.

Tarık Özenbaş Önemli Dizilerde Rol Aldı

Sezonun en iddialı dizilerinden “Deli Gönül” , 2017 Temmuz’unun yeni dizilerinden biri olarak, ekranlar karşısına çıktı. Deli Gönü’ün yönetmenliğini Selim Demirdelen ile Berat Özdoğan üstlendi. Ön hazırlıkları ise bir yıl, çekimleri de iki aydır devam eden “Deli Gönül”, güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Tarık Özenbaş’ın yer aldığı dizide, iki öğretmenin Antakya’dan İstanbul’a uzanan, soluk soluğa izlenecek aşk hikayesi anlatılıyor. Tarık  Özenbaş bu dizide Şafak Erten karakterini canlandıracaktır. Türkan'ın üvey kardeşidir. Şafak babası tarafından sevilmemenin, önemsenmemenin derin üzüntüsü içinde, devamlı alaycı ve öfkeli davranışlar sergilemektedir. Yakışıklı oyuncu, iddialı dizilerde ve iyi oyuncu kadrosuyla adından söz ettirmeye devam edecek. Film konusunda şimdilik çalışmaları olmasa da, gelecekte önü açık bir oyuncu olarak görülmektedir.

Yer Aldığı Projeler

  • Adı Mutluluk
  • Deli Gönül
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)