İlgini çekebilir

Sibel Daria Yucad kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 01.12.2017 23:46
Merve Hazer Kimdir?

Merve Hazer Kimdir ?

Merve Hazer Biyografisi

Merve Hazer kimdir, 1 Mart 1994 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir.  Tuzla Anadolu Lisesi mezunudur ve Anadolu Üniversitesi 'nde Fotoğrafçılık ve Kameramanlık okumaya devam etmektedir.

Küçük yaşlarda oyuncu olmak istediğine karar veren genç oyuncu Merve Hazer annesinin desteği ile Layla Şirin Casting ajansına kayıt olmuştur. 14 yaşında ajansa kayıt olan Merve Hazer, Çağ Çalışkur ve Gökçe Akyıldız'dan "Oyunculuk Eğitimi" ile Ayla Algan'dan "Basınla Konuşma Dili Workshop" eğitimi alarak kendini geliştirmeye devam etmiştir.

Merve Hazer Dizi ve Filmleri

İlk projesi 2010-2011 yılları arasında iki sezon boyunca devam eden "Elde Var Hayat" dizisinde canlandırdığı Ünzile karakteri olmuştur. Sonrasında 2012 yılında yayınlanan "Kayıp Şehir" dizisinde bölüm oyuncusu olarak katılarak Aylin karakterini canlandırmıştır.  Yine 2012 yılında yayınlanan "Zil Çalınca" dizisinde Aylin karakterini canlandırmıştır.

Merve Hazer'in TV ekranlarında tanınmasını sağlayan asıl proje ise 2013 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan ve sevilen dizilerden olan "Güneşi Beklerken" dizisinde canlandırdığı Yağmur karakteri olmuştur. Dizide bir çok başarılı oyuncu yer almakta olup Kerem Bursin'in tanındığı dizidir.

Merve Hazer'in Güneşi Beklerken dizisindeki performansını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Güneşi Beklerken dizisinde gösterdiği başarılı performansın ardından Timur Acar'ın baş rolde oynadığı "Kertenkele" dizisinde yer almıştır. Merve Hazer 2014-2016 yılları arasında üç sezon boyunca devam eden dizinin ikinci ve üçüncü sezonlarında İrem karakterini canlandırmıştır.

İlk sinema filmi tecrübesini ise başrolde Müfit Can Saçıntı'nın olduğu ayrıca yönetmenliğini ve senaristliğini Müfit Can Saçıntı'nın yaptığı  "Yaşamak Güzel Şey" filminde yer almıştır. 14 Nisan 2017 tarihinde vizyona giren filmde Saçıntı'nın kızını canlandırmıştır.

Merve Hazer instagram adresi: @mervehazer

Merve Hazer Foto Galeri

Merve Hazer Projeleri

 • 2010/2011 - Elde Var Hayat (Ünzile)
 • 2012 - Zil Çalınca (Aylin)
 • 2013 - Güneşi Beklerken (Yağmur)
 • 2015/2016 - Kertenkele (İrem)
 • 2017 - Yaşamak Güzel Şey (Saçıntı'nın Kızı)

Benzer Biyografiler

Ceren Şekerci Benderlioğlu
Ceren Şekerci Benderlioğlu
Oyuncu
Erdinç Gülener
Erdinç Gülener
Oyuncu
Umut Oğuz Kimdir?
Umut Oğuz
Oyuncu
Fatih Doğan
Fatih Doğan
Oyuncu
Yazmeen Baker
Yazmeen Baker
Oyuncu
Ece İrtem
Ece İrtem
Oyuncu

1 Yorum

 1. ÖMER

  18 Şubat 2019 at 21:42

  BENCE ŞANLIURFALIDIR,BABASI DOKTOR
  ANNESİ HEMŞİRE DİYE
  BİLİYORUM.SANIRIM SOY İSMİ
  KARAKEÇİLİ

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir