İlgini çekebilir

Arif Nihat Asya kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 30.04.2021 20:22
Kerem Bursin Kimdir?

Kerem Bursin Kimdir ?

Kerem Bursin Biyografisi

Kerem Bürsin, 4 Haziran 1987 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren televizyona ve oyunculuğa ciddi anlamda merak salarak kendisini geliştirme yoluna giden ve ailesinin de desteği arkasına alan Bürsin, hayatının çok önemli bir kısmını Amerika’da geçirmiş ve bu anlamda ilerleme yoluna gitmiştir.

Özel ve profesyonel oyunculuk eğitimleri alarak kendisini geliştiren Bürsin, özellikle tiyatroyu bir sanat olarak benimsemiş ve her zaman bu sanatın üzerine giderek kendisini ilerletme yoluna başvurmuştur. Hayatının önemli bir kısmı Amerika’da geçmiş ve buradaki Hollywood projelerinde de yer alarak adından sıklık ile söz ettirmiştir.

AMERİKA’DA EN İYİ ERKEK TİYATRO OYUNCUSU ÖDÜLÜ KAZANDI

Kısa bir zaman dilimi içerisinde Amerika’da oyunculuk eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan Kerem Bürsin, sonrasında yine bu ülkede düzenlenen özel bir tiyatro yarışmasına katılmıştır. Yarışmanın en çok ilgi gören isimlerinden birisi olarak dikkatleri çeken Bürsin, En İyi Erkek Oyuncu olarak seçilmiş ve bu anlamda daha genç yaşlarda kendisini tüm herkese kanıtlama başarısını göstermiştir.

AMERİKAN FİLM PROJELERİNDE YER ALMIŞTIR

Tiyatro yarışmasında elde ettiği başarının ardından kısa bir zaman dilimi içerisinde yapımcıların da dikkatini çeken ve karizması ile genç kızların sevgilisi olmayı başaran Bürsin, Amerikan yapımı film projelerinde yer almaya başladı ve hatta kendisinin dahi bizzat başrolünü oynadığı projeler oldu. Zaman içerisinde adı ülkemizde de duyuldu. Yer aldığı bazı film projeleri ve yılları aşağıdaki gibidir;

 • 2006 – Thursday (Grauss rolüyle)
 • 2006 – Rozar Man (Kısa film)
 • 2007 – Strawberry Melancholy (Travis rolüyle)
 • 2007 – The Architect (Kısa film)
 • 2008 – Killian (Kısa film)
 • 2010 – Wendigo (Andy rolüyle)
 • 2010 – Palace of the Damned (Andy Flynn rolüyle)

Projelerinde yer aldı ve daha o dönemlerde çok ciddi bir şekilde adından söz ettirmeyi başardı. 5 ayrı tiyatro oyununda da Amerika’da yer alarak artık kendisini iyice geliştiren Kerem Bürsin, sonrasında ülkemize kesin dönüş yaparak daha ilk geldiğinden itibaren yapımcıların yakın takibine girmiştir.

İLK DİZİ PROJESİ 2013 YILINDA GÜNEŞİ BEKLERKEN OLDU

Türkiye’ye döndükten sonra hemen dizi teklifleri almaya başlayan ve bu anlamda kendisini daha da rahat hisseden Kerem Bürsin, 2013 yılında ilk yerli projesi olarak Güneşi Beklerken dizisi kadrosuna girmiş ve genç kızların sevgilisi olmayı kısa bir zaman dilimi içerisinde başarmıştır.

Dizinin ustalar ile dolu oyuncu kadrosunda kendisi ile birlikte Emre Kınay, Hande Doğandemir, Yağmur Tanrısevsin gibi isimler ile birlikte yer almış ve çok sevilmiştir.

2014 YILINDA İLK YERLİ BEYAZPERDE PROJESİ UNUTURSAM FISILDA

Amerika’dan geldikten sonra kısa bir zaman dilimi içerisinde çok ciddi anlamda tanınan ve ilk dizi projesi ile yapımcıların gözdelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Kerem Bürsin, 2014 yılının sonlarına doğru Unutursam Fısılda filmi kadrosunda Erhan karakterine hayat vermiştir. Filmin kadrosunda kendisi ile birlikte Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Hümeyra gibi isimler yer almıştır ve çok sevilmiştir.

ŞEREF MESELESİ DİZİSİ İLE FARK YARATTI

Yavaş yavaş Türk medyasının en çok takip ettiği isimlerden birisi olarak dikkatleri çeken ve her geçen gün kendisini daha da ileriye taşıyan Kerem Bürsin, 2014 – 2015 yılları arasında sevilen dizi Şeref Meselesi kadrosunda da kendisine yer bulmayı başarmıştır. Dizide kendisi ile birlikte Şükrü Özyıldız, Yasemin Allen ve Şükran Ovalı gibi isimler yer almıştır ve dizi 26 bölüm çekildikten sonra tamamlanmıştır.

BU ŞEHİR ARKANDAN GELECEK PROJESİ

2017 yılının başında ekranlara gelmeye başlayan Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisi kadrosunda da Ali Smith karakteri ile yeniden başrol oynama şansı bulmuştur. Dizi, usta oyuncu kadrosu ile adından ciddi anlamda söz ettirmiştir. Dizinin oyuncuları arasında Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Nilperi Şahinkaya gibi isimler yer almıştır ve çok sevilmiştir.

KEREM BURSİN'İN SEVGİLİSİ KİMDİR?

Ünlü oyuncu Hande Erçel ile  Sen Çal Kapımı adlı dizide seyirci karşısına geçmiş ve büyük beğeni toplamışlardır. İkili birlikte Maldivler'e tatile gitmiş ve dönüşte hava limanında ilk kez el ele görüntülenmişlerdir.

ÖDÜLLERİ

Mükemmel bir oyunculuk kariyerine birçok farklı başarı sığdıran ve adından sıklık ile söz ettiren Kerem Bürsin, aldığı ödüller ile birlikte bu başarısını da kanıtlamıştır.

 • 2014 Ege Üniversitesi Medya Buluşması en iyi erkek oyuncu             Güneşi Beklerken
 • 2014 Dilek Ödülleri en iyi erkek oyuncu
 • 2014 Altın objektif ödülleri en iyi umut vadeden oyuncu
 • 2014 Kristalfare Medya ödülleri en iyi erkek oyuncu
 • 2014 Ege Üniversitesi Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu
 • 2014 Ayaklı Gazete 5. Yılın Yıldızları Ödülleri En İyi Gençlik Dizisi Erkek Oyuncu
 • 2014 Yılın Yıldızları Ödülleri En Beğenilen Erkek Sinema Oyuncusu Unutursam Fısılda
 • 2014 GQ Türkiye Yılın Yükselen Yıldızı
 • 2015 İTÜ Başarı Ödülleri En Başarılı Erkek Oyuncu Unutursam Fısılda
 • 2015 GSÜ EN Ödülleri 2014 yılının EN İyi Dizi/Sinema Erkek Oyuncusu  Şeref Meselesi

Kerem Bursin Muhteşem İkili dizisinde Mustafa Kerim Can karakterini canlandıracak

Dizilerin arasında fark yaratacak ve izlenme rekorları kıracak gibi duran bir yeni dizi geliyor. Dizinin adı Muhteşem İkili olacak. Kanal D kanalında yayınlanacak dizide Kerem Bursin, Mustafa karakteri ile başrolde olacak. Dizide partneri ise Öykü Karayel (Yağmur), yanında yer alan isim ise İbrahim Çelikkol olacak.

Kerem Bursin Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Uğur Uzunel Kimdir? Biyografisi ve Hayatı
Uğur Uzunel
Oyuncu
Ezgi Eyüboğlu Kimdir?
Ezgi Eyüboğlu
Oyuncu
Zeynep Elçin (Rüzgarın Kalbi Sibel) Boyu Kaç Cm?
Zeynep Elçin
Oyuncu
Ali Yörenç
Ali Yörenç
Oyuncu
Gürkan Uygun
Oyuncu
Sezin Bozacı Kaç Yaşında?
Sezin Bozacı
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir