İlgini çekebilir

Seçil Buket Akıncı kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 30.10.2017 14:58
Efecan Şenolsun Kimdir?

Efecan Şenolsun Kimdir ?

Efecan Şenolsun Biyografisi

Efecan Şenolsun kimdir, 11 Eylül 1992 tarihinde İzmir'de dünyaya gelmiştir. Oyuncu olma hayalleri kuran Efecan Şenolsun lisedeyken okulu bırakarak İstanbul'a oyuncu olmak için gitti. Başvurduğu cast ajansı tarafından beğenilerek ajansa kayıt oldu.

Ailesinin baskısı ile tekrar İzmir'e geri dönerek liseyi bitirdi ve Bilgi Üniversitesinde Reklamcılık Bölümünü kazandı.  Ayrıca Başak Okay Akademi'nin oyunculuk eğitimini alarak oyuncu olma hayaline bir adım daha yaklaşmış oldu.

Asiye Kocaman Casting ajansına bağlı olarak çalışan Efecan Şenolsun'un kardeşi olan Melisa Şenolsun'da oyuncudur.

Oyunculuk haricinde müzik ve profesyonel boksörlük yapan Efecan Şenolsun'un oyunculuğu kadar sesinin de güzel olduğunu "Nadide Hayat" filminde yer alan aşağıdaki sahneden anlayabilirsiniz.

Efecan Şenolsun Filmleri

Şebnem Burcuoğlu tarafından yazılan  ve "Kocan Kadar Konuş" kitabından uyarlanan "Kocan Kadar Konuş" filminde yer almıştır. 2015 yılında çekilen ve yönetmenliğini Kıvanç Baruönü'nün yaptığı filmde Murat karakterini canlandırmıştır.

Efecan Şenolsun'un bir sonraki projesi ise yine 2015 yılında çekilen ve Çağan Irmak'ın yönetmen koltuğunda oturduğu "Nadide Hayat" filminde Can karakteri olmıştur.

Efecan Şenolsun Dizileri

Efecan Şenolsun'un ilk projesi 2013 yılında çekilen "Güneşi Beklerken" dizisindeki Can karakteridir. Sonrasında 2014 - 2016 tarihleri arasında 3 sezon boyunca yayınlanan "Paramparça" dizisinde yer almıştır. Cevdet Mercan ve Altan Dönmez'in yönetmenliğini yaptığı dizide Efecan Şenolsun Baterist Özgür karakterini canlandırmıştır.

Hayat Sırları Dizisi

Kore dizisinden uyarlanan ve Most Production tarafından çekilen Hayat Sırları dizisinde yer almıştır. 2017 yılında Star TV'de yayınlanan dizide başarılı oyuncu Efecan Şenolsun, Hakan İmren karakterini canlandırmaktadır.

Yönetmen Murat Can Oğuz ve Gül Oğuz eşliğinde çekilen Hayat Sırları dizisinde Utku Ateş, Ahmet Mümtaz Taylan, Ekin Koç, Hazar Ergüçlü, Devrim Yakut ve Olgun Toker gibi başarılı oyuncular yer almaktadır.

Hayat Sırları Dizi Oyuncuları: Utku Ateş kimdir, Ahmet Mümtaz Taylan kimdir, Ekin Koç kimdir, Hazar Ergüçlü kimdir, Devrim Yakut kimdir, Olgun Toker kimdir

Twitter adresi: @efecansenolsun

Efecan Şenolsun Foto Galeri

Efecan Şenolsun Projeleri

  • 2013 - Güneşi Beklerken (Can) / Dizi
  • 2014/2016 - Paramparça (Baterist Özgür) / Dizi
  • 2015 - Kocan Kadar Konuş (Murat) / Film
  • 2015 - Nadide Hayat (Cem) / Film
  • 2017 - Hayat Sırları (Hakan İmren) / Dizi

Benzer Biyografiler

Sinem Öztürk Kimdir?
Sinem Öztürk
Oyuncu
Yağmur Tanrısevsin (Geniş Aile Yapıştır Çağla) Kİmdir
Yağmur Tanrısevsin
Oyuncu
Ecem Simge Yurdatapan Vikipedi
Ecem Simge Yurdatapan
Oyuncu
Ayta Sözeri Kimdir?
Ayta Sözeri
Müzisyen
Nursel Köse Kimdir?
Nursel Köse
Oyuncu
Kadim Yaşar Kimdir?
Kadim Yaşar
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.