İlgini çekebilir

Asena Tuğal kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.05.2021 21:59
Asena Tuğal

Asena Tuğal Kimdir ?

Asena Tuğal Biyografisi

Asena Tuğal, 1984 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Fakültesi bölümünde eğitimini tamamlamıştır.

Asena Tuğal 2000 yılında TV Gazetecisi olarak ekran tecrübesine başlamış ve birçok kanalda haber muhabiri olarak görev almıştır. 

2006 yılında ülkemizde düzenlenen Miss Turkey adlı güzellik yarışmasına katılan Asena Tuğal güzelliği ve düzgün fiziği ile dikkat çekmiş, yarışmadan 4. güzel seçilerek derece ile ayrılmıştır.

Oyunculuk Kariyeri

Asena Tuğal yarışmadan sonra oyunculuk üzerine yoğunlaşmış ve ilk projesi 2008 yılında rol almaya başladığı Akasya Durağı isimli dizi olmuştur. Bu dizide Ezgi karakterini canlandırmıştır. 

Asena Tuğal Akasya Durağı dizisinden sonra sırasıyla Ömre Bedel dizisinde Hande, Öğretmen Kemal dizisinde Nehir, Filinta dizisinde Tabibe Leyla, Kertenkele dizisinde Zeynep Şanlı, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Zeynep Sağlam gibi karakterleri canlandırmıştır. 

Güncel Projesi

Asena Tuğal TRT ekranlarında yayınlanan 2017 yılının dikkat çeken yapımlarından biri olan Lise Devriyesi adlı dizide rol almaktadır. Bu dizide Asena Tuğal ile birlikte son dönemlerin sevilen genç oyuncularından İsmail Ege Şaşmaz, Mehmet Ozan Dolunay ve Bahar Şahin gibi isimler de rol almaktadır. 

Özel Yaşamı

Asena Tuğal uzun süredir, Çok Güzel Hareketler programında canlandırdığı "Hıyarlı Baba" karakteri ile hafızalara kazınan oyuncu Şahin Irmak ile birliktedir. Çift mutlu beraberliklerinde evliliğe ilk adımı atmış ve nişanlanmıştır. Asena Tuğal ile Şahin Irmak 2017 yılının son aylarında da evleneceklerini açıklamışlardır.

Asena Tuğal Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Funda Bostanlık Kimdir?
Funda Bostanlık
Oyuncu
Uğur Yıldıran Resimleri
Uğur Yıldıran
Oyuncu
Alper Türedi Kimdir?
Alper Türedi
Oyuncu
Hakan Yufkacıgil Kimdir?
Hakan Yufkacıgil
Oyuncu
Doğan Akdoğan
Doğan Akdoğan
Oyuncu
Munise Özlem Öztürk
Munise Özlem Öztürk
Oyuncu

1 Yorum

  1. aynura

    29 Temmuz 2017 at 23:20

    dövüşüne ve o güzelliğine bayiliyorum.

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.