İlgini çekebilir

Nihat Altınkaya kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 30.01.2018 15:17
Gülse Birsel

Gülse Birsel Kimdir ?

Gülse Birsel Biyografisi

Gülse Birsel 1971 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Eğitimini önce Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamlayan Gülse Birsel Columbia Üniversitesi'nde de Sinema üzerine yüksek lisans yapmıştır. 

Günümüzde de senaryosunu yazdığı diziler ve köşe yazıları ile oldukça dikkat çeken Gülse Birsel, yazmaya üniversitede okurken Aktüel Dergisi'nde başlamış, sonrasında ise Esquire, Harper's Bazaar gibi dergilerde yayın yönetmeni olarak görev almıştır. 

2000'li yıllarda Sabah Gazetesi'nde çalışmaya başlayan Gülse Birsel, bu gazetede köşe yazarlığı yapmış, sonrasında ise ekran macerasına ilk adımı attığı G.A.G isimli programı hazırlayıp sunmuştur. 

Gülse Birsel ekranların fenomen olmuş dizileri Avrupa Yakası ve Yalan Dünya'nın da hem senaryosunu yazmış hem de bu dizilerde baş rol oynamıştır. Avrupa Yakası'nda Ata Demirer, Evrim Akın, Tolga Çevik gibi isimlerle çalışan Gülse Birsel, Yalan Dünya adlı dizide de Beyazıt Öztürk, İrem Sak, Gupse Özay gibi oyuncularla birlikte rol almıştır. 

Gülse Birsel yeni bir dizi ile karşımıza çıkıyor. Star TV ekranlarında yayınlanan ''Jet Sosyete'' adlı dizide Gizem karakterini canlandırmakta. Dizide, Sarp Apak, Hasibe Eren, Cengiz Bozkurt, Çağlar Çorumlu gibi isimler yer alıyor. Bu isimlerin Jet Sosyete dizisinde hangi karakteri oynadıklarını yine isimlerine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Gülse Birsel Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Rasim Ozan Kütahyalı Kimdir?
Rasim Ozan Kütahyalı
Yazar
Cengiz Bozkurt Kimdir?
Cengiz Bozkurt
Oyuncu
Akif Beki
Akif Beki
Yazar
Şahin Irmak Kimdir?
Şahin Irmak
Oyuncu
Engin Günaydın
Engin Günaydın
Oyuncu
Aslı İnandık
Aslı İnandık
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir