Emin Çapa Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:15

Emin Çapa Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Emin Çapa
Nereli
:
İzmit
Yaşı
:
50 (1967)
Eğitimi
:
İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Siyah

Emin Çapa Kimdir ?

Emin Çapa, 1967 yılında İzmit şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren girişimci ve araştırmacı kişiliği ile ailesinin dikkatini çeken ve eğitim hayatındaki mükemmel başarısı ile birlikte de fark yaratmayı başaran Çapa, zaman içerisinde çok çeşitli etkinliklerde ve okul yıllarında yazı projeleri içerisinde yer aldı.

Başarılı geçen eğitim hayatının ardından İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nü okuyarak buradan başarılı bir şekilde mezun olmayı başardı. Özellikle ekonomik parametreler üzerine son derece ilgiliydi. Nitekim Ekonomik Entegrasyon Teorileri üzerinde fazlası ile duran bir isim olarak eğitim hayatını başarı ile noktaladı.

EKONOMİ MUHABİRİ OLARAK BAŞLADI

Eğitim hayatındaki başarısı ve ekonomi üzerine tezleri ile birlikte ciddi anlamda ön plana çıkan isimlerden olan Emin Çapa, okulu bittikten sonra Tempo Dergisi kadrosunda ilk defa yer aldı ve ekonomi muhabiri olarak işe başladı.

Ekonomi muhabirliği görevini yürütmeye devam ederken Türkiye’nin ilk özel radyolarından birisi olarak dikkat çeken Genç Radyo kurucuları arasında yer aldı. Ekonomi üzerine uzmanlaşan Çapa, TİSK kadrosunda toplu sözleşme pazarlıkları ile ilgilendi.

SABAH GAZETESİ KARİYERİ

Sonrasında başarıları ile ciddi anlamda dikkatleri üzerine çeken Çapa, Sabah Gazetesi kadrosuna girdi ve burada 5 sene boyunca ekonomi muhabirliği ile birlikte endüstriyel ilişkiler üzerine haftalık olarak köşe yazarlığı yapmaya başladı. Ekonomi anlamında ülkemizin en çok okunan yazarlarından birisi olmayı başardı.

TÜSİAD BAŞKAN DANIŞMANLIĞI

Sabah gazetesinde elde ettiği başarıların hemen arkasından ise adını iyice duyuran Emin Çapa, TÜSİAD’a Muharrem Kayhan ve Erkut Yücaoğlu döneminde Başkan Danışmanı görevi ile dahil olarak burada da uzun bir süre başarılı şekilde görevini icra etmeyi başardı.

1999 YILINDAN BU YANA CNN TÜRK

1999 yılında CNN Türk kadrosuna editör olarak dahil oldu. Editörlük görevini zaman içerisinde başarılı bir şekilde yürüten Emin Çapa, zaman içerisinde bu başarılarının ardından Ekonomi İstihbarat Şefi ve hemen ardındaki süreç içerisinde Ekonomi Haber Müdürü ünvanlarını kazanmayı başardı.

Bu sürecin hemen ardından daha büyük başarılar elde etmeyi başaran Emin Çapa, hali hazırda CNN Türk Ekonomi Müdürü olarak görevini aktif bir şekilde icra etmeye devam ediyor.

Rol Aldığı Projeler

  • CNN Türk
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)