İlgini çekebilir

Almila Uluer Atabeyoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.03.2017 15:12
Tayfun Talipoğlu
indirim7.com

Tayfun Talipoğlu Kimdir ?

Tayfun Talipoğlu Biyografisi

Gazeteci Tayfun Talipoğlu 1962 yılında Kars'ta dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini çeşitli illerde tamamlayan Tayfun Talipoğlu, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır.

Siyasi görüşleri nedeni ile kamusal alanda çalışamayan Tayfun Talipoğlu, müzikal anlamda çalışmalarda bulunmuş ve çeşitli mekanlarda solist olarak sahne almıştır.

Gazetecilik Kariyeri

Tayfun Talipoğlu gazetecilik kariyerine ilk olarak Milliyet Gazetesi bünyesinde Muhabir olarak başlamıştır. Daha sonra ise Star TV ve ATV gibi kanallarda haber muhabiri olarak çalışmıştır.

Tayfun Talipoğlu 1995 yılında sunmaya başladığı Bam Teli adlı program ile tanınmış ve bu program adeta bir fenomen haline gelmiştir. Ekranların ilk seyahat programı olarak bilinen Bam Teli ile hayatımıza giren Tayfun Talipoğlu, Bam Teli programında Anadolu'yu gezmiş ve gerek şehirlerin güzelliklerini gerekse yaşanan sıkıntıları programında konu edinmiştir.

1995 yılında başladığı Bam Teli serüvenini 2016 yılına kadar çeşitli kanallarda devam ettiren Tayfun Talipoğlu, mesleğini aşkla yapan idealist gazetecilerden biri olmuştur. Takvim, Yeni Yüzyıl ve Cumhuriyet gibi gazetelerde köşe yazarlığı da yapmış olan Tayfun Talipoğlu aynı zamanda Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık kitapları ile Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü albümleri de yayınlamıştır.

Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybetti

Başarılı gazeteci Tayfun Talipoğlu, 21 Mart 2017 tarihinde İzmir'deki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırılmış ve ne yazık ki hayatını kaybetmiştir.

Tayfun Talipoğlu'nun oğlu Candaş Talipoğlu yaptığı açıklamada bu krizin Tayfun Talipoğlu'nun geçirdiği 3. kalp krizi olduğunu, daha önce de benzer sıkıntılar yaşadıklarını ve Tayfun Talipoğlu'nun kalbine stent takıldığını söylemiştir.

Tayfun Talipoğlu Foto Galeri

Tayfun Talipoğlu Hakkında

  • 1995 yılında Bam Teli adlı programı sunmaya başlamış ve 2016 yılına kadar çeşitli kanallarda bu programı sunmaya devam etmiştir.
  • 2007 yılında UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olmuştur.
  • Siyasi kimliği de bulunan Tayfun Talipoğlu CHP Milletvekili Adayı olmuş ancak meclise girememiştir.
  • 2017 yılında İzmir'de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir.

Benzer Biyografiler

İlnur Çevik
İlnur Çevik
Gazeteci
Deniz Satar Kimdir?
Deniz Satar
Gazeteci Sunucu
Ömür Varol
Ömür Varol
Gazeteci
Ergun Babahan
Ergun Babahan
Gazeteci
Cihan Aktaş
Cihan Aktaş
Gazeteci
Canan Danyıldız
Canan Danyıldız
Gazeteci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir