İlgini çekebilir

Mukime Fıratoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:15
Mirgün Cabas

Mirgün Cabas Kimdir ?

Mirgün Cabas Biyografisi

Mirgün Cabas, 01 Ocak 1971 tarihinde İzmir şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren son derece ciddi şekilde okumaya ve araştırmaya meyilli olan ve zaman içerisinde yazma yeteneklerini de çok ciddi bir şekilde geliştiren Cabas, zaman içerisinde bu alan üzerine eğitim almak için adım atmıştır.

Gazeteciliğe çok ciddi anlamda merak salan ve bu anlamda da üniversite kazanan Cabas, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi bölümünden başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Üniversite eğitiminin ardından kısa bir zaman dilimi içerisinde profesyonel kariyeri için adımlar atarak bu anlamda fark yaratan bir isim olma yoluna gitmiştir.

DOĞUŞ YAYIN GRUBUNDA BAŞLAYAN KARİYER

Kısa bir zaman dilimi içerisinde Doğuş Yayın Grubu tarafından keşfedilen Mirgün Cabas, üniversite eğitiminin hemen ardından burada işe başlayarak kısa bir zaman dilimi içerisinde aktif olarak ilerleme yoluna gitmiştir. Şirketin çeşitli noktalarında görev alan Cabas, zaman içerisinde başarıları ile çok geniş kitlelerin beğenisini kazanan isimlerden birisi olarak da dikkatleri çekmiştir.

2011 YILINDA GENEL YAYIN YÖNETMENLİĞİNE GELDİ

Doğuş Yayın Grubu’nda başlayan ve kesintisiz bir şekilde devam eden kariyerinde 2011 yılında GQ dergisinin genel yayın yönetmenliği görevine getirilerek kariyeri için en önemli adımlardan birisini attı ve Doğuş Yayın Grubu için en önde gelen isimlerden birisi olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

NTV KANALINDA BİRÇOK YAPIMDA YER ALDI

Doğuş Grubu’nun en büyük yatırımlarından birisi olarak dikkatleri çeken NTV kanalında birçok farklı programın hazırlayıcılığı ve sunuculuğunu üstlenerek adından çok daha fazla söz ettirmeyi başardı. Hakkı Devrim ile birlikte sunduğu Günlerin Getirdiği programı ile kısa sürede tanındı.

Ruşen Çakır ile birlikte zaman içerisinde Yazı İşleri programını yine NTV kanalında yapan Cabas, bu projenin sonrasında ise Banu Güven ile birlikte 24 Saat programını yaparak televizyon ekranlarının tanınan simalarından birisi olarak dikkatleri çekti.

Son olarak yine NTV kanalında Mirgün Cabas ile Her Şey programını hazırlayarak ve sunarak kanalın en önemli isimlerinin başında gelmeyi başardı.

DOĞUŞ YAYIN GRUBU HAYATI BİTTİ VE MİLLİYET GAZETESİNE GEÇTİ

Doğuş Yayın Grubu bünyesinde 15 sene boyunca çalışan ve zaman içerisinde kanalın en ileri gelenleri arasına girmeyi başaran Mirgün Cabas, 4 Temmuz 2013 tarihi itibari ile bu şirkette ki görevinden istifa ederek daha yeni maceralara atılmak istedi.

Milliyet Gazetesi yazar kadrosuna giren ve Her Şey başlığı ile kısa zaman içerisinde köşe yazıları yayınlayarak insanların gözü önünde olmayı başaran bir isim olan Mirgün Cabas, buradaki görevinden de 29 Aralık 2013 tarihinde istifa etmiştir.

CNN TÜRK KARİYERİ

Zaman içerisinde kısa zamanda CNN Türk kadrosuna giren ve burada da kendi ile özdeşleşen Her Şey programını yapmaya başlayan Mirgün Cabas, zaman içerisinde televizyon ekranlarında olmasa da sosyal medya skandalları ile birlikte ön plana çıkmaya başladı.

ÖDÜLLERİ

Gazetecilik hayatında çeşitli seçenekleri değerlendirme altına alarak başarılar kazanan Cabas, zaman içerisinde skandallara imza atsa da gazetecilik hayatında ödüller alan isimlerden birisi olmuştur.

  • 1999 – 24 Saat (En İyi TV Programı)
  • 2000 – Çağdaş Gazeteciler Derneği Yılın Gazetecileri Ödülü
Mirgün Cabas Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Mirgün Cabas İle Her Şey - NTV
  • Günlerin Getirdiği - NTV
  • 24 Saat - NTV
  • Yazı İşleri - NTV

Benzer Biyografiler

Ergun Babahan
Ergun Babahan
Gazeteci
Deniz Satar Kimdir?
Deniz Satar
Gazeteci Sunucu
Cihan Aktaş
Cihan Aktaş
Gazeteci
Tarık Toros
Tarık Toros
Gazeteci
İlnur Çevik
İlnur Çevik
Gazeteci
Emre Uslu Kimdir?
Emre Uslu
Gazeteci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.