Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/kimdir.tv/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2681
İlgini çekebilir

Ayça Ekin Beğen kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 10.07.2017 11:25
Durul Bazan Kimdir?

Durul Bazan Kimdir ?

Durul Bazan Biyografisi

Bu yazıda Durul Bazan kimdir ve biyografisi hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

Durul Bazan Kimdir? Tiyatro ile de alakası olan Durul Bazan aynı zamanda televizyona da ilgi duymaktadır. İlk olarak 2000 yılında "Çarli İş Başında" adlı dizide Tarkan karakteri ile ekran karşısına çıkmıştır.

Daha sona 2001 yılında izleyici tarafından çok sevilen Aşkım Aşkım adlı dizide Necati rolünü canlandırmıştır. Bu dizi sayesinde adından söz ettirmiş ve ün sahibi olmuştur. Bir nevi yıldızı bu dizi sayesinde parlamıştır. Bir çok dizi ve filmde yer alan oyuncu için bu dizi çok sağlam bir zemin oluşturmuştur.

Durul Bazan Kimdir ve Dizileri

2000 yılında Çarli İş Başında adlı televizyon dizisiyle ekran karşısına çıkan ve 2001 yılında Aşkım Aşkım adlı dizide canlandırdığı Necati karakteriyle halkı beğenisini toplaya Durul Bazan birçok dizide yer almıştır. Onun başarılı oyunculuğu neredeyse onu her sene ekranda ya da beyaz perdede görmeye sebep olmuştur.

2002 yılında Lahmacun ve Pizza adlı dizide Şemistan karakterini canlandırmış ve yine 2002 yılında Yıldızların Altında adlı televizyon dizisinde Hayati karakterini canlandırmış Şevval Sam ve Ayhan Kavas gibi usta isimlerle rol arkadaşlığı yapmıştır.

Yine bir zamanların çok sevilen dizilerinden olmuş 2003 yapımı dizide 2015 ve 2016 yıllarında Ramadan karakteriyle ekranlarda olmuştur. Aşkım Aşkım dizisiyle kazandığı ünden sonra bu dizide yine oldukça başarılı bir karakter olarak ilgi görmüştür ve sevilerek izlenmiştir.

Yuvam Yıkılmasın, Canım Benim, Emret Komutanım, Sensiz Olmuyor, Tombala gibi dizilerde de bulunan oyuncu, oldukça beğenilen ve ilgiyle takip edilen dizilerden olan ve 11 sezondur devam eden Arka Sokaklar dizisinin 3. sezonunda yer almıştır. Çemberin Dışında, Son Ağa, Hicran Yarası, Kapalı Çarşı gibi dizlerde de rol alan başarılı oyuncu aynı zamanda 2010 yılında bir televizyon programına da imza atmıştır.

Gecekondu isimli bu televizyon programında abisi karakterini canlandıran Dalyan karakteri ile birçok ünlü ismi programında konuk etmiştir. İkili arasında geçen diyaloglara konuklar da dahil olunca komedi üst seviyelere ulaşmıştır.

Durul Bazan Filmleri

İlk olarak 2002 yılında Martılar Açken adlı filme konuk oyuncu olarak dahil olan Durul Bazan, aynı yılda Papatya ile Karabiber adlı filmde Ömer karakteri ile beyaz perdede bulunmuştur.

Başarılı oyunculuğunu takip eden diğer filmler 2005 yılında dizisinde de  yer aldığı Emret Komutanım adlı televizyon dizisi bu kez beyaz perdede Emret Komutanım Şah Mat adlı filmde yine Yusuf karakteri ile izleyicisiyle bulunmuştur.

2006 yılında Maskeli Beşler (Irak),2007 yılında Son Ders: Aşk ve Üniversite,2008 yılında İdam gibi birbirini takip eden ve birçok filmde isminde söz ettirmiş ve rol almıştır. Yönetmenliğini Çağan Irmak'ın yaptığı ödüllü Karanlıktakiler filminde yönetmen karakterini canlandırmıştır.

Bir sürü filmde ve dizide yer alan başarılı oyuncu Durul Bazan, manevi yönüyle de dikkat çekmektedir. Babasının ölümünü sahnedeyken haber almış olan oyuncu, 30 yaşına kadar ben oldum ya da usta oyuncuyum gibi sözleri etmekten kendini geri çekmiştir. Çocukları çok sevdiğini ancak evleneceği kadını hala bulamadığından da söz etmiştir.

Ateşböceği Dizisi Metin Rolü

Ateşböceği Dizisi Oyuncuları Kimdir

Başarılı oyuncu Durul Bazan, Star TV kanalında ekrana gelen Ateşböceği dizisinde rol almıştır. Ateşböceği dizisinde Nilay Deniz'in canlandırdığı Aslı karakterinin abisi Metin Eğilmez rolü ile ekrana gelen Durul Bazan, izleyicilerden tam not almıştır.

Nilay Deniz Kimdir, Seçkin Özdemir Kimdir

Durul Bazan instagram adresi: instagram.com/durulbazan/

Durul Bazan Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Ateşböceği
 • Çemberin Dışında
 • Son Ağa
 • Kocamın Ailesi
 • Hicran Yarası
 • Kapalı Çarşı
 • Arka Sokaklar
 • Sensiz Olmuyor
 • Emret Komutanım
 • Yuvam Yıkılmasın
 • Aşkım Aşkım
 • Çarli İş Başında

Benzer Biyografiler

Berkay Tulumbacı Kimdir?
Berkay Tulumbacı
Oyuncu
Tayra Bahar Kimdir?
Tayra Bahar
Oyuncu
Belma Canciğer Kimdir?
Belma Canciğer
Oyuncu
Seçkin Özdemir Kimdir?
Seçkin Özdemir
Oyuncu
Nilay Deniz Kimdir?
Nilay Deniz
Oyuncu
Alicia Kapudağ Kimdir?
Alicia Kapudağ
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/kimdir.tv/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2681