İlgini çekebilir

Çağatay Akman kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 05.04.2018 17:58
Dilhan Aras Kimdir?
indirim7.com

Dilhan Aras Kimdir ?

Dilhan Aras Biyografisi

Ekranların genç ve yetenekli yüzlerinden, oyunculuğunun yanı sıra güzelliği ile de dikkat çeken Dilhan Aras kimdir?

Dilhan Aras 1990 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan Dilhan Aras, okulunu bitirdikten sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne kaydolmuş ve burada aldığı oyunculuk eğitiminin ardından ekran kariyerine başlamıştır. 

Oyunculuğa Başlaması

Yetenekli oyuncu Dilhan Aras, üniversite eğitimini farklı bir alanda tamamlasa da kalbinde yatan oyunculuk isteği sebebiyle Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi almış ve bu alanda kariyer çizmiştir.

Dilhan Aras'ın oyunculuğa başlaması ise ilk olarak bir sinema filmi ile gerçekleşmiştir. 2006 yılında Gölgeler adlı sinema filminde rol alan Dilhan Aras, bu filmde canlandırdığı Erlinda karakteri ile dikkat çekmiş ve profesyonel oyunculuk kariyerine ilk adımı atmıştır. 

Dilhan Aras Dizileri

Rol aldığı sinema filminden sonra dizi projelerinden teklifler alan Dilhan Aras, televizyon dünyasına ise 2007 yılında rol aldığı Yeni Evli dizisi ile adım atmıştır. Yeni Evli dizisinde Cansu karakterine hayat veren Dilhan Aras, sonrasında rol aldığı Deniz Yıldızı adlı dizi ile yükselişe geçmiştir. Hayata Beş Kala dizisinde de izlediğimiz Dilhan Aras'ın 2015 yılında rol aldığı Adı İnsan adlı ikinci bir sinema filmi deneyimi de bulunmaktadır.

Adı Efsane Dizisi Mercan Rolü

Güzel oyuncu Dilhan Aras, asıl yükselişini ise Kanal D ekranının sevilen dizisi Adı Efsane ile yakalamıştır. Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır, Rojda Demirer, Cem Yiğit Üzümoğlu gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Adı Efsane dizisinde canlandırdığı Mercan rolü, Dilhan Aras için bir dönüm noktası olmuştur. 

2018 yılında FOX TV ekranlarında yayınlanacak olan ''Bir Mucize Olsun'' dizisinde ''Nazlı'' karakterine hayat verecek olan Dilhan Aras, dizide Furkan Palalı (Avukat Yiğit), Su Kutlu (Damla), Cihan Ünal (Azim), Ahu Sungur (Maksude) gibi isimler de oyuncu kadrosunda yer almakta.

Dilhan Aras Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Rojda Demirer Kimdir?
Rojda Demirer
Oyuncu
Gökçe Bahadır Kimdir?
Gökçe Bahadır
Oyuncu
Cihan Ünal Kimdir?
Cihan Ünal
Oyuncu
Eda Şölenci Kimdir?
Eda Şölenci
Oyuncu
Hakan Ummak
Hakan Ummak
Oyuncu
Cem Yiğit Üzümoğlu
Cem Yiğit Üzümoğlu
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir