İlgini çekebilir

Serkan Çayoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.03.2018 00:22
Su Kutlu Kimdir

Su Kutlu Kimdir ?

Su Kutlu Biyografisi

Su Kutlu (Çukurdere Dizisi Damla) Kimdir? Kaç yaşında, nereli, sevgilisi, boyu, kilosu ve biyografisi... İşte tüm detaylar..

1 Ocak 1991 yılında İstanbul’da dünyaya merhaba diyen Su Kutlu, lise eğitimi bitirmesi ile oyunculuk kariyerine başladı. Oyunculuk için bir eğitim almadan çekirdekten yetişmek üzere tek değer verdiği bu mesleği yapmak için ilk olarak dizi ve sinema filmlerinde yan rollerde kendini geliştirdi. 45 kilo ve 1.66 boyu ile dikkat çeken güzelliği sayesinde kısa süre içinde ekranlara kendini kanıtlayarak, yeni teklifler ile hem geçimini sağladı hem de başarılarına olanca hızı ile devam etti.

Eti Maximus ürünü için reklam filminin yüzü olmuştur ve 2012 yılında çekilen bu reklam filminin arıdan çok sayıda teklif ile istediği alanı daha çok değerlendirme şansını elde etmiştir. Teklifler içinden ‘’Hayatımın Rolü’’ adlı TV dizisini seçen genç oyuncu, rolünü muhteşem bir performans ile yerine getirirken daha iyi sonuçlar almak için kendini geliştirmeye başlamıştır.

2013 yılında Reşat Nuri Öztekin’in kendi romanından beyaz perdeye uyarlanan ‘’Çalıkuşu’’ TV dizisinde rol almıştır. Timur Savcı yapımcılığında gerçekleşen dizinin yönetmen koltuğunda Çağan Irmak bulunmuştur. Su Kutlu, ‘’Çalıkuşu’’ dizisinde Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Begüm Kütük Yaşaroğlu ile bitlikte rol almıştır.

Yine aynı yıl yayında olan ‘’Ali Ayşe’yi Seviyor’’ adlı dizide oynamıştır. Başrollerini Hakan Yılmaz, Salih Kalyon ve Nur Erkul’un oynadığı dizi oldukça beğenilerek, genç oyuncu için zirveye giden yolda bir kilometre taşı olarak görülmektedir. Güzel oyuncu için bu başarılı süreç yeni projeler ile daha çok anlam kazanmış ve Muğla’da çekimleri olacak olan ‘’En Güzel Köylü’’ dizisi için oyunculuk teklifi alarak bunu kabul etmiştir.

‘’En Güzel Köylü’’ dizisinde Sude karakterini canlandıran oyuncu, Muğla’da gerçekleştiren çekimler sırasında kavga etmesi ile dizen uzaklaştırılmıştır. Uzaklaştırma nedeni tam olarak kesinlik kazanmamasına karşın, eğlenmek için dizi ekibinin gitti barda elindeki alkol ile dışarı çıkmasına izin vermeyen görevliler arasında laf dalaşı olmuş ve ardından kavga çıkmıştır.

Olayın basında çok yer bulmaması, alkolün etkisinin ve oyuncunun çok yıpranmaması için alınan bir önlem olarak görülürken, Polis incelediği kamera kayıtlarında olayın alkolün etkisi ile abartıldığını ortaya çıkarmıştır. Oyunculuk kariyeri için Türkiye dışında bir ülkede bunu icra etmek istediğini dile getiren Su Kutlu, ülke şartlarının sinema sektörü için zayıf olduğunda ve aradıklarının bulunamamasından yakınarak daha iyi şartların olduğu ülkelerde bunu yapmak istediğini söylemiştir.

Yerel sinema ve dizilerin içinde yine görmeyi umduğumuz güzel oyuncu için yeni gelişmeler söz konusu olsa da henüz bunları basınla paylaşmamakta ve yapacakları için bilgi vermemektedir. Ekran karşısında olmayı arzu eden bir aktris olarak en kısa sürede bunu elde edeceğini düşünüyoruz.

Güncelleme

Su Kutlu, ekranların dizileri ile reyting rekorları kıran kanallarından FOX TV kanalında yeni başlayan ''Bir Mucize Olsun'' adlı dizi ile yeniden kameraların karşısına geçti. Dizinin başrol oyuncularında birisi olacak olan Su Kutlu, dizide ''Damla'' adlı karakteri canlandırmaktadır. 

Dizide Avukat Yiğit ile aşk yaşamakta olan Damla, böylelikle yakışıklı oyuncu Fukan Palalı'nın partneri olmuş durumda. Furkan Palalı'ya ait biyografi için buraya tıklayabilirsiniz..

Su Kutlu Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

arkadaslar-iyidir-dizisi-merve-kimdir
Hayal Köseoğlu
Oyuncu
Aslı Melisa Uzun Arkadaşlar İyidir
Aslı Melisa Uzun
Oyuncu
Gürhan Elmalıoğlu Kimdir?
Gürhan Elmalıoğlu
Oyuncu
Ahmet Mekin Biyografi
Ahmet Mekin
Oyuncu
Didem İnselel Kimdir?
Didem İnselel
Oyuncu
Barış Arda Hacıoğlu Kimdir?
Barış Arda Hacıoğlu
Oyuncu

1 Yorum

  1. Şerife

    11 Ağustos 2016 at 21:34

    Atakanım ben senden başka yakışıklı göremiyorum şu alemde

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir