Eda Şölenci

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.08.2017 13:50
Eda Şölenci Kimdir?

Eda Şölenci Kimdir?

Adı Soyadı
:
Eda Şölenci
Yaşı
:
21 (18 Ağustos 1996)
Memleket
:
İzmir
Meslek
:
Oyuncu
Sevgilisi
:
Var
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Kızıl
Boyu
:
1.63 cm
Kilo
:
51 kg
Eğitim
:
Boğaziçi Üniversitesi Devlet Konservatuarı

Yer Aldığı Projeler

  • Adı Efsane

Eda Şölenci Biyografi

Ekranların dikkat çeken isimlerinden biri olan ve kısa zamanda edindiği hayran kitlesi ile adından sıkça söz ettiren genç ve güzel oyuncu Eda Şölenci Kimdir?

Eda Şölenci 1996 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. Liseyi bitirene kadar İzmir'de yaşayan sonrasında ise üniversite eğitimini tamamlamak için İstanbul'a gelen Eda Şölenci, Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden olan Boğaziçi Üniversitesinde eğitim almıştır. Boğaziçi Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümünde eğitim alan Eda Şölenci ekranlara ise oldukça başarılı bir proje ile adım atmıştır.

Eda Şölenci İlk Rolü; Adı Efsane Dizisi Çiler Karakteri

Eda Şölenci ilk oyunculuk deneyimini hem oldukça dikkat çeken hem de kadrosunda usta oyuncuları barındıran Kanal D ekranının sevilen dizisi Adı Efsane ile gerçekleştirmiştir. Profesyonel oyunculuk kariyerine baş rollerde Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır, Rojda Demirer gibi başarılı isimlerin yer aldığı böylesi dikkat çeken bir yapım ile giriş yapan Eda Şölenci, Adı Efsane dizisinde canlandırdığı Çiler karakteri ile bir anda dikkatleri üzerine çekmiştir.

Adı Efsane Dizisi: Erdal Beşikçioğlu Kimdir, Gökçe Bahadır Kimdir, Rojda Demirer Kimdir

Adı Efsane dizisinde yan rollerden biri olan Çiler karakterini canlandırmasına karşın, hem güzelliği hem de yetenekli oyunculuğu ile göz dolduran Eda Şölenci, rol aldığı Adı Efsane dizisinden sonra sosyal medyada da hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Benzer Biyografi Yazıları

Eda Şölenci yer aldığı ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.