İlgini çekebilir

Şevval Sam kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 01.10.2017 03:19
Biran Damla Yılmaz Kimdir?

Biran Damla Yılmaz Kimdir ?

Biran Damla Yılmaz Biyografisi

Biran Damla Yılmaz, 28 Haziran 1997 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Ailesinin de desteği ile birlikte küçük yaşlarından itibaren oyunculuğa çok ciddi anlamda merak salan Yılmaz, zaman içerisinde yükseköğrenim düzeyinde de bu konu üzerine ihtisas yapma gibi bir amaç içerisine girdi.

Hali hazırda devlet konservatuarı öğrencisi olarak bu alanda çok daha ileriye gitme amacı içerisinde olan ünlü isim, günümüz dizilerinin güzelliği ve oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çeken öncelikli oyuncularından birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Yaşına rağmen çok küçük göstermesi ayrıca en büyük avantajlarından birisi durumunda.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Güzelliği ile herkesi kendisine hayran bırakan isim, henüz genç yaşlarında çok ciddi anlamda dizilerden teklif almaya başlamış ve bu anlamda fark yaratmıştır. Genç isim, ilk olarak 2014 yılında ekranlara gelen Yasak dizisi kadrosunda figüran rollerden birisini canlandırma şansına sahip olmuş ve göz önüne çıkmıştır. Dizide Deniz Çakır, Fikret Kuşkan, Gürbey İleri gibi isimler yer almış ve izlenme oranı oldukça yüksek bir projedir.

Sonrasında 2015 yılında yine farklı bir dizi projesi olarak karşımıza çıkan Beyaz Yalan dizisi kadrosunda da yine figüran rollerden birisinde birkaç bölüm boyunca yer alarak ön plana çıkan isimlerden biri olmuştur. Dizide aynı zamanda Kutsi, Deniz Baysal, Ege Aydan ve Ebru Aykaç gibi isimler yer almıştır.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

Dizi projelerinde kendisini göstermeye başlayan isim, ilk beyazperde projesine ise başrolde çıkma fırsatını yakalamış ve Çılgın Dersane 4: Ada filmi kadrosunda yer almıştır. Bu filmde kendisi ile birlikte Barış Çelikkol, Okan Karacan, Hilmi Cem İntepe gibi isimlerde yer almıştır ve sevilen bir gençlik filmidir.

KIRGIN ÇİÇEKLER DİZİSİ

Kırgın Çiçekler Dizisi

2015 yılının orta döneminde yayınlanmaya başlayan Kırgın Çiçekler dizisi kadrosunda da yardımcı kadın oyuncu rollerinden birisi üstlenerek adından ciddi anlamda söz ettirmeyi başarmıştır. Bu dizide aynı zamanda İpek Karapınar, Özgür Çevik, Gökçe Akyıldız gibi isimlerde yer almaktadır.

Biran Damla Yılmaz Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Mehmet Aykaç Kimdir?
Mehmet Aykaç
Oyuncu
Gökçe Akyıldız Kimdir?
Gökçe Akyıldız
Oyuncu
Sacide Taşaner Kimdir?
Sacide Taşaner
Oyuncu
Aleyna Solaker Kimdir?
Aleyna Solaker
Oyuncu
Çağla Irmak Kimdir?
Çağla Irmak
Oyuncu
İpek Karapın)Kimdir?
İpek Karapınar
Oyuncu

4 Yorum

 1. Zeynep Nisa elhan

  9 Aralık 2016 at 21:09

  Dmla abla biliyomusun arıza sadece 4 yaş var ben şok oldum ama doğrumu acaba cevap yazarmısın damla abla

  Reply
 2. ince

  29 Kasım 2016 at 13:05

  seni çok seviyoruz eylül…..

  hele benim küçük oğlum sana hayran keşke seni göre bilsek

  Reply
 3. misafir

  9 Kasım 2016 at 22:49

  İlk tecrübesi değil ve 97 doğumlu 92 li değil

  Reply
 4. Orzubegim

  21 Ekim 2016 at 13:16

  Seni çok seviyoruz ben senin heyrenin

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir