İlgini çekebilir

Can Kıran kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 16.01.2018 04:02
Ümit Kocasakal Kimdir?

Ümit Kocasakal Kimdir ?

Ümit Kocasakal Biyografisi

Ümit Kocasakal kimdir, 1996 yılında Almanya'nın Köln şehrinde dünyaya gelmiştir.  İstanbul'un Sarıyer ilçesi Büyükdere semtinde çocukluğu ve gençliği geçmiştir. 1986 senesinde Galatasaray Lisesi'nden mezun olmuş ve üniversite eğitimine İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünde devam eden Ümit Kocasakal, başarıyla buradan da mezun olmuştur.

 

Avukat olarak ilk mesleğine adımını atmış ve daha sonra  Galatasaray Üniversitesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku asistanlığını yapmaya başladı. ''Karapara Aklama Suçu'' adlı tezi ile 2000 yılında doktor ve ''AB Ceza Hukukunun Esasları'' adlı 2005 yılında yazdığı eser ile doçent oldu.

Ümit Kocasakal, öğretim üyesi ve aynı zamanda Galatasaray Üniversitesi'nde Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görevlerine devam etmekte ve dersler vermektedir. 2010 yılında İstanbul Barosu başkanlığına seçilen Kocasakal, iki yıl sonra yeniden baro başkanlığına seçilmiştir. Üçüncü kez İstanbul Baro Başkanlığı'na seçilen Kocasakal, 2016 yılına kadar bu görevi sürdürmüştür.

 

Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanlığı'na Aday Olacak

Doçent Doktor ve avukat olan, aynı zamanda eski İstanbul Barosu başkanı Kocasakal, Türkiye Barolar Birliği üyesidir. Geçtiğimiz günlerde 3-4 şubat 2018 tarihinde yapılması beklenen CHP Genel Kurultay'ında aday olacağı haberi alınmıştı.

2000 yılında Hatice Özdemir ile evlenen Ümit Kocasakal'ın bir oğlu ve bir kızı vardır. Fransızcayı iyi bilmekte ve ailesinin iş için Almanya'ya gitmesi sebebiyle orta derecede Almanca diline de hakimdir. Babası Sinop doğumlu Ünal Kocasakal CHP Genel Başkanı olabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz...

Ümit Kocasakal'ın Öne Çıkan Yayınları;

 • -Avrupa Birliğinin Mali Çıkarlarının Korunmasına İlişkin Ceza Hukuku Kuralları (Corpus Juris), çeviri (Yrd. Doç. Dr. Serap Keskin -Yard. Doç Dr. Hamide Zafer ile birlikte), Ankara 2001.

   

 • -Avrupa Birliği Ceza Hukukunun Esasları, İstanbul 2004.

 

Ümit Kocasakal Foto Galeri

Eğitim Hayatı

 • Galatasaray Lisesi
 • İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Benzer Biyografiler

Ekrem İmamoğlu Kimdir?
Ekrem İmamoğlu
Siyasetçi
Aykurt Nuhoğlu
Siyasetçi
Polat Şaroğlu Kimdir?
Polat Şaroğlu
Siyasetçi
Gaye Usluer Kimdir?
Gaye Usluer
Siyasetçi
Aykut Erdoğdu
Siyasetçi
Sezgin Tanrıkulu
Siyasetçi

1 Yorum

 1. Atamın izinde

  16 Ocak 2018 at 04:26

  İnşallah CHP genel başkanı Ümit kabasakal olmaz !

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.