Aykurt Nuhoğlu Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.11.2018 18:48

Aykurt Nuhoğlu Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Aykurt Nuhoğlu
Meslek
:
Siyasetçi, Kadıköy Belediye Başkanı
Yaşı
:
59 Yaşında (15.09.1959)
Memleketi
:
Trabzon
Burcu
:
Başak
Medeni Hali
:
Evli

Aykurt Nuhoğlu Kimdir ?

Aykurt Nuhoğlu, 15.09.1959 tarihinde Trabzon'da dünyaya gözlerini açtı. İstanbul Kadıköy semtinde bulunan Fenerbahçe Lisesi mezunudur. Lise eğitimini tamamladıktan sonra yine İstanbul'da bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi'nin İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

Aykurt Nuhoğlu'nun siyasi hayatı

Gençlik yıllarından beri siyasete olan merakı onu bu yönde ilerlemeye itmiştir. Sosyaldemokrat Halkçı Partisine üye olarak siyasi adımını attı.

  • SHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği
  • SHP Kadıköy İlçe Başkanlığı
  • CHP Kadıköy İlçe ve İl Kurultay Delegeliği
  • CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği
  •  CHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği

gibi görevleri üstlenmiştir.2012 yılında yine siyasi hayatını Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde sürdüren Aykurt Nuhoğlu, Yerel Yönetimden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevi ve yine aynı parti çevresinde farklı görevlerde yer aldı. 30.03.2014 tarihinde yapılacak yerel seçimler sebebiyle Kadıköy Belediye Başkan adayı olarak gösterilmiştir. Atamer İnşaat San. ve Dış Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Çevre düzenlemesi, hastane, park ve bahçe, konferans merkezleri gibi projelerin öncüsü olmuştur.

İstanbul Ataşehir'de bulunan Nuhoğlu ve Aile Yakınları Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir. Evli olan Aykurt Nuhoğlu'nun ,iki çocuğu vardır. Kadıköy Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)