Polat Şaroğlu Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 04.08.2018 00:24

Polat Şaroğlu Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Polat Şaroğlu
Meslek
:
Milletvekili
Parti
:
CHP
Yaşı
:
49
Medeni Hali
:
Evli ve 2 Çocuk Babası

Polat Şaroğlu Kimdir ?

Polat Şaroğlu kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli? Nerenin, hangi ilin Milletvekili? Eşi kimdir? İşte detaylı biyografisi...

Polat Şaroğlu Kimdir?

22 Ağustos 1969 tarihinde Tunceli ilimize bağlı Hozat ilçesinde dünyaya geldi. Haydar bey ve Fati hanımın çocuğu olarak doğan Şaroğlu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Tunceli ilinde tamamladı. Üniversite sınavına yoğun bir şekilde çalışarak Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazanmayı başardı.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel bir şirkette gıda ve ticaret üzerine çalışmaya başladı. Temmuz 2007 tarihinde gerçekleşen genel seçimlerde CHP Elazığ Milletvekili aday adayı olarak, Kasım 2015 tarihindeki genel seçimlerde ise CHP Tunceli 2. Sıra Milletvekili adayı olarak tanındı.

2009 yılında Elazığ Ticaret Odası Başkan Yardımcılığı görevine gelen Polat Şaroğlu, yaklaşık 6 sene kadar bu görevini sürdürdü. Şuanda Türk Hava Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Elazığ Cem Vakfı Başkanlığı görevinde bulunan Şaroğlu,Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem Tunceli Milletvekili olarak görev yapmaktadır.

Evli olan Şaroğlu'nun iki çocuğu vardır.

Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)