İlgini çekebilir

Melike İpek Yalova kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.05.2018 17:50
Nergis Kumbasar

Nergis Kumbasar Kimdir ?

Nergis Kumbasar Biyografisi

En son “Kiralık Aşk” dizisinin Neriman’ı olarak karşımıza çıkan Nergis Kumbasar kimdir? 1963 yılında Ankara’da bir tıp profesörünün kızı olarak dünyaya gelen Nergis Kumbasar, TED Ankara Koleji’ne devam ettiği sırada annesi tarafından mankenlik ve zarafet okuluna kayıt ettirilmiştir. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde İktisat eğitimi almaya hak kazanmış, fakat Nergis Kumbasar üniversite hayatını yarım bırakıp mankenlik yapmayı seçmiştir. Yıllar sonra verdiği bir röportajda verdiği bu kararı “en büyük pişmanlığım” olarak nitelendirmiştir. Mankenliğin yanı sıra reklam filmlerinde de rol alan Nergis Kumbasar oyunculuk kariyerine “Dokuzuncu Hariciye Koğuşu” dizisindeki Nüzhet karakteriyle adım atmıştır. 1989 yılında Mehmet Ali Erbil ile evlenen oyuncu, evlendikten sonra mankenlik hayatına veda edip oyunculuk kariyerine devam etmiştir. 1996 yılında boşanmayla sona eren evliliğinden Yasmin Erbil adlı bir kızı dünyaya gelmiştir. Çeşitli dizi, film, reklam ve televizyon projesinde oyuncu, sunucu ve senarist olarak görev alan Nergis Kumbasar en son Kiralık Aşk dizisinde Neriman İplikçi rolüyle ekranlarımıza konuk olmuştur.

Nergis Kumbasar Fimleri

Genelde televizyon projelerinde yer alan Nergis Kumbasar ‘ın filmografisinde 3 sinema filmi projesi bulunmaktadır.

Nergis Kumbasar’ın oynadığı filmler, 1989 yılında çekilen “Sevmek ve Ölmek Zamanı”, 2002 yılında çekilen “Muhteris Ruhlar” ve 2013 yılında çekilen“Neva” adlı filmlerdir. Nergis Kumbasar “Sevmek ve Ölmek Zamanı”nda eski eşi Mehmet Ali Erbil ile birlikte baş rolü paylaşmıştır.

Nergis Kumbasar Dizileri

Oyunculuk kariyeri dizi ağırlıklı ilerleyen Nergis Kumbasar, dizi oyunculuğuna 1985 yılında “Dokuzuncu Hariciye Koğuşu” dizisiyle başlamıştır. Dizide “Nüzhet ” karakterine hayat veren oyuncu, “Eyvah Kızım Büyüdü”, “Acemi Cadı”, “Papatyam” ve “Kiralık Aşk” gibi dönemine damga vuran ve izleyiciyi ekran başına toplayan dizilerde rol almıştır. Aynı zamanda senaristlik yapan Nergis Kumbasar, “Evimin Erkeği” ve “Sardunya Sokağı” dizilerinin de senaristliğini yapmıştır.

Kiralık Aşk Dizisi Nermin İplikçi Karakteri

Nergis Kumbasar, Star TV ekranının sevilen yapımlarından olan Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Neriman İplikçi karakteri ile hafızalarda yer etmiştir. Elçin Sangu, Barış Arduç, Levent Ülgen, Salih Bademci, Müjde Uzman gibi ünlü isimleri Şenol Sönmez’in yönetmenliğinde bir araya getiren Kiralık Aşk dizisi, Meriç Acemi’nin yazdığı sürükleyici ve bir o kadar da eğlenceli senaryosuyla 2015 yazından 2017 yılının başlarına kadar hiç düşmeyen reytinglerle Cuma akşamlarının en vazgeçilmez dizilerinden biri olmuştur.
Dizinin en önemli ve en eğlenceli karakterlerinden biri olan Neriman İplikçi karakterine Nergis Kumbasar hayat vermiştir. 

Türk Malı Dizisi Şaduman Karakteri 

Nergis Kumbasar 7 yıllık bir aradan sonra ekranlara dönerek 2017 yazına damgasını vurmaya hazırlanan Türk Malı dizisinde eskiden yüksek sosyetenin en gözde kızlarından olan Şaduman Sümbül karakteriyle evlerimize konuk olmuştur. Başarılı oyuncu bu projede eski eşi Mehmet Ali Erbil ile birlikte rol almış ve ikili evli bir çifti canlandırmıştır. 

2018 Yılında ''Darısı Başımıza'' dizisinde

Nergiz Kumbasar, Show TV kanalının yeni dizisi Darısı Başımıza'da Canan karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkacak. Dizinin başrol oyuncuları arasında Ozan Dolunay (Ozan) ve Elif Doğan (Öykü) bulunmakta. Yeni dizide yer alan diğer oyuncular ise şu şekilde; Devrim Yakut (Zerrin), Açelya Topaloğlu (Rüya) , Özgün Karaman (Cem), İbrahim Kendirci (Merter), Sevinç Erbulak (Şerife)

Nergis Kumbasar Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Darısı Başımıza - 2018
 • Türk Malı
 • Kiralık Aşk
 • Neva
 • Papatyam
 • Acemi Cadı
 • Çapkın
 • Tam Pansiyon
 • Yeniden Başlasın
 • Muhteris Ruhlar
 • Eyvah Kızım Büyüdü
 • Sevmek ve Ölmek Zamanı
 • Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

Benzer Biyografiler

Mehmet Ali Erbil
Mehmet Ali Erbil
Oyuncu
Ayberk Atilla Kimdir?
Ayberk Atilla
Oyuncu
Uğur Biçer
Uğur Biçer
Oyuncu
Gülhan Tekin
Gülhan Tekin
Oyuncu
Hikmet Körmükçü Kimdir?
Hikmet Körmükçü
Oyuncu
Selen Görgüzel Alkan Kimdir?
Selen Görgüzel Alkan
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir