İlgini çekebilir

Gökberk Yıldırım kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.05.2019 17:25
Mehmet Ozan Dolunay Kimdir?

Mehmet Ozan Dolunay Kimdir ?

Mehmet Ozan Dolunay Biyografisi

1991 yılında İstanbul'da doğan Mehmet Ozan Dolunay, Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur. Kim Milyoner Olmak İster? isimli yarışmada yarışmacı olmasıyla ismini duyurdu. Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile kariyerine ilk adımını atmıştır. Daha sonra farklı projelerde yer almıştır.

Yüksek Sosyete adlı dizide de rol alan Mehmet Ozan Dolunay'ın en çok dikkat çektiği yapım da bu dizi olmuştur. Mehmet Ozan Dolunay, Star TV ekranında yayınlanmış olan Yüksek Sosyete dizisinde Meriç Aral, Engin Öztürk ve Hazar Ergüçlü gibi isimlerle birlikte çalışmıştır.

Lise Devriyesi Dizisi Kadrosuna Katıldı

Genç oyuncular arasında hem başarılı oyunculuk performansı hem de dış görüntüsü ile dikkat çeken isimlerden biri olmayı başaran Mehmet Ozan Dolunay, 2017 sezonunda TRT 1 ekranında yayınlanan Lise Devriyesi adlı dizinin kadrosuna katılmıştır.

Ebru Akel, Doğan Akdoğan, Asena Tuğal gibi oyuncuların da kadrosunda yer aldığı Lise Devriyesi dizisinde Mehmet Ozan Dolunay da Yiğit karakterini canlandırmıştır.

Darısı Başımıza Dizisinde ''Ozan'' Rolünde

Show TV kanalında çok yakında yeni bir dizi daha ekranlara gelecek. Daha önce bir çok başarılı dizinin yapımını gerçekleştiren Gold Film, bu kez ''Darısı Başımıza'' adlı dizi için kolları sıvamış durumda. Ozan Dolunay'ın dizideki partneri güzel oyuncu Elif Doğan olacak. Öykü karakterini canlandıracak olan Elif Doğan, Ozan karakterini canlandıracak olan Ozan Dolunay ile birlikte yer alacak. Dizide Zerrin karakterini canlandıracak isim ise Devrim Yakut olarak açıklandı.

Mehmet Ozan Dolunay Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Aybike Turan Kimdir?
Aybike Turan
Oyuncu
Nihat Altınkaya Kimdir?
Nihat Altınkaya
Oyuncu
Özge Özacar Kimdir?
Özge Özacar
Oyuncu
Zuhal Olcay Kimdir?
Zuhal Olcay
Oyuncu Sanatçı
Engin Öztürk Kimdir?
Engin Öztürk
Oyuncu
Eren Can Vurucu Kimdir?
Eren Can Vurucu
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir