Hakan Ummak Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.01.2017 14:14

Hakan Ummak Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Hakan Ummak
Yaşı
:
30 (3 Haziran 1987)
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
Mersin
Boyu
:
1.87 cm
Kilo
:
80 kg
Eğitim
:
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü

Hakan Ummak Kimdir ?

Hakan Ummak 1987 yılında Mersin'de dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunu olan Hakan Ummak, oyunculuğa ilk olarak tiyatro oyunlarında rol alarak başlamıştır. Daha sonra Tiyatro alanında eğitim almak adına İstanbul'a gelen Hakan Ummak, eğitimlerin ardından dizi sektörüne atılmıştır ve ekranların çeşitli popüler dizilerinde rol almıştır.

Aşk Bir Hayal, Gamsız Hayat gibi yapımların yanı sıra Çekmeköy Underground filminde de rol alan oyuncu Hakan Ummak ATV ekranlarında yayınlanmış olan Yeter dizisi ile dikkat çekmiştir.

Yeter Dizisi Tayfun Karakteri ile Dikkat Çekti

Oyuncu Hakan Ummak baş rolünde güzel oyuncu Pelin Karahan'ın rol aldığı ATV ekranlarında yayınlanmış olan popüler dizilerden biri Yeter dizisinin kadrosunda yer aldı.

Yeter dizisi Tayfun karakteri ile ekranlarda dikkat çeken Hakan Ummak bu dizide Atlas karakterinin büyük oğlu olan Tayfun karakterine hayat verdi.

Adı Efsane Dizisinin Kadrosuna Girdi

Rol adlığı popüler dizilerin ardından ekranlarda ilgi çekmeyi başaran Hakan Ummak şimdilerde ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Adı Efsane adlı dizinin kadrosuna girdi.

Baş rollerinde Gökçe Bahadır, usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Rojda Demirer gibi isimlerin yer aldığı Adı Efsane dizisinde Hakan Ummak da Sadık adlı karakteri canlandırıyor. 

Yer Aldığı Projeler

  • Adı Efsane
  • Yeter
  • Gamsız Hayat
  • Çekmeköy Underground
  • Aşk Bir Hayal
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)