Burak Erdoğan

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.12.2016 11:36

Burak Erdoğan Hakkında Kısaca

Adı Soyadı
:
Burak Erdoğan
Yaşı
:
37 (4 Temmuz 1979)
Memleketi
:
İstanbul doğumlu
Mezuniyet
:
İstanbul Bilgi Üniversitesi
Meslek
:
Armatör

Burak Erdoğan Kimdir? Biyografisi

Türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı görevinde olan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Emine Erdoğan’ın en büyük oğludur. Kimdir diye sorulduğunda meslek olarak armatörlük yapmaktadır. Tam ismi Ahmet Burak Erdoğan’dır. 4 Temmuz 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yengeç burcuna sahip olan Ahmet Burak Erdoğan uzunca bir süredir yurt dışında yaşamaktadır. Kaptanpaşa ilkokulunda okuyan Burak Erdoğan Kartal İmam Hatip lisesinden mezun olmuştur. Bilgi Üniversitesinde okuyan Erdoğan İngiltere’nin başkenti Londra kentinde burslu olarak ekonomi eğitimi aldı. İstanbul Kasımpaşa askeri hastanesinden aldığı raporla çürük raporu alarak askerlikten muaf olmuştur. Kardeşlerinin aksine ülkede kalmak yerine yurtdışında yaşamayı tercih eden Burak Erdoğan şu an için İsviçre’de yaşamaktadır.

Babasının hisseleri bulunan Ülker grubunda yöneticilik yapan Burak Erdoğan daha sonra hisselerin satılmasıyla amcası Mustafa Erdoğan ve halasının eşi Ziya İlgen ile gemi işine el attılar. 2006 satın aldıkları Turkuaz Denizcilik adlı şirketin ismini Bumerz Denizcilik olarak değiştirdiler. Burak Erdoğan daha sonra ortaklarından bağımsız şekilde bir gemi firmasının hissesinin yarısını alarak MB Denizcilik taşımacılık limited şirketini kurdu. Şubat 2007’de satın aldığı bir gemi ülke gündemini meşgul etti. Çok uygun fiyatlara alınan gemiler kamu vicdanını sızlatmış ve sızlatmaya da devam etmektedir. Daha sonra şirketin hisselerinin % 99 satın alan Ahmet Burak Erdoğan şirkette en önemli söz sahibi olmaya hak kazandı.

Burak Erdoğan lise arkadaşı İmam Hatipli Rizeli Ketenci ailesinden Sema Ketenci ile hayatlarını birleştirdiler. Damadın şahitliğini Recai Kutan, gelinin şahitliğini merhum lider Muhsin Yazıcıoğlu yapmıştır. Burak Erdoğan’ı gemi filosunu Safran, Sakarya, G.İnebolu, Cihan, Bosna, Pretty olarak isim sahipleri Burak Erdoğan’dır. Burak Erdoğan hakkında pek bilgi edinilmemektedir. Küçük yaşlarda bir trafik kazası atlattığı bu kaza sonucunda karşı taraftan bir kişinin öldüğü. Burak Erdoğan’ın ehliyeti olmamasına karşın davanın Burak Erdoğan lehinde sonuçlandığı söylenmektedir. Daha sonra yurt dışında eğitim için giden ve oraya yerleşen için bu olay şehir efsaneleri haline gelmiştir. Sürekli sosyal medyalarda paylaşılan bir haber olan taraflarca yalanlanmamıştır.

17- 25 Aralık yolsuzluk iddianamelerinde ses kayıtları internete düşen Burak Erdoğan’da bunlardan birisidir. Ses kayıtlarında bir sevgilisi olduğu eşini aldattığı ve sevgilisi tehdit eden cümleler kullanıldığı bilinmektedir. Fakat ses kaydının Ahmet Burak Erdoğan’a ait olup olmadığı bilinmemektedir. Burak Erdoğan gözlerden uzak bir yaşamı tercih etmiştir. Türkiye’ye gelme sıklığı çok az olup Erdoğan ailesinin finansal yönünü takip eden, yürüten kişi olduğu bilinmektedir. Adı medyada fazla yer almayan Erdoğan ailenin sanki kara kutusu konumundadır. Sayılı zenginler listesinde yer alan Erdoğan ailesinin bilinen ailenin ne kadar başarılı olmasında Burak Erdoğan’ın katkısı yadsınamayacak boyuttadır. Siyasete girmeyeceğini alanının ekonomik sektör, ticaretle ilgilenmek olduğunu açıklayan Erdoğan yürüttüğü başarılı ticaret sayesinde Erdoğan ailesini mutlu etmektedir.

Burak Erdoğan Hakkında

  • Armatördür. Gemileri bulunmaktadır.
  • Burak Erdoğan’ın gemi filosunu Safran, Sakarya, G.İnebolu, Cihan, Bosna, Pretty gemilerinden oluşuyor.
  • Gemilerin isim sahibi yine Burak Erdoğan’dır.

Kimdir?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)

++++++

Burak Erdoğan yer aldığı , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.