Nusret Gökçe Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 27.02.2017 12:50

Nusret Gökçe Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Nusret Gökçe
Nereli
:
Erzurum
Yaşı
:
34 (1983 doğumlu)
Eğitimi
:
Ortaokul Mezunu
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Siyah

Nusret Gökçe Kimdir ?

Nusret Gökçe 1983 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Erzurum'lu olan Nusret, maden işçisi bir babanın çocuğudur. Aile içinde yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle ortaokulu yarıda bırakmak zorunda kalan Nusret, küçük yaşlarda çalışmaya başlamıştır.

Nusret Gökçe, sosyal medyada bilinen adı ile Nusr-et, ailesi ile birlikte 2 yaşlarında iken Erzurum'dan Gebze'ye göç etmiştir. Maddi sıkıntılar nedeniyle de küçük yaşlarda çalışmak zorunda kalan Nusret, Bostancı Kasapçılar Çarşısında çırak olarak uzun süre çalışmıştır. Daha sonra İstinye'de kasap-restoran konsepti ile açılan bir mekanda çalışmaya başlayan Nusret, bu alandaki deneyimlerini dünyada da devam ettirmek üzere Arjantin'e gitmiş ve buradaki restoranları inceleme fırsatı bulmuştur.

Arjantin'den sonra Amerika'nın New York şehrine de gitme fırsatı bulan Nusret Gökçe, şehrin en çok bilinen 3 restoranında para almadan çalışmıştır. Hatta burada yaptığı mönü ünlü New York Times gazetesinde yayınlanmıştır. 

Amerika'dan döndükten sonra Etiler'de ilk şubesini açan Nusret Gökçe, Nusr-et adıyla açtığı bu et restoranını kısa zamanda büyütmeyi başarmış, kendine has sunum tarzı ile dünyanın her yanından misafirlerini ağırlamıştır. Zamanla ünü dünyaya yayıla Nusret'in meraklıları arasında dünyaca ünlü sinema yıldızı Leonardo Dicaprio da bulunmaktadır. 

Nusret Gökçe Hakkında

  • Ünlü bir et restoranı zincirinin sahibidir.
  • Kendine has et sunumları ile sosyal medyada da fenomen haline gelmiştir.
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)