İlgini çekebilir

Çağla Şen kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 27.02.2017 12:50
Nusret Gökçe

Nusret Gökçe Kimdir ?

Nusret Gökçe Biyografisi

Nusret Gökçe 1983 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Erzurum'lu olan Nusret, maden işçisi bir babanın çocuğudur. Aile içinde yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle ortaokulu yarıda bırakmak zorunda kalan Nusret, küçük yaşlarda çalışmaya başlamıştır.

Nusret Gökçe, sosyal medyada bilinen adı ile Nusr-et, ailesi ile birlikte 2 yaşlarında iken Erzurum'dan Gebze'ye göç etmiştir. Maddi sıkıntılar nedeniyle de küçük yaşlarda çalışmak zorunda kalan Nusret, Bostancı Kasapçılar Çarşısında çırak olarak uzun süre çalışmıştır. Daha sonra İstinye'de kasap-restoran konsepti ile açılan bir mekanda çalışmaya başlayan Nusret, bu alandaki deneyimlerini dünyada da devam ettirmek üzere Arjantin'e gitmiş ve buradaki restoranları inceleme fırsatı bulmuştur.

Arjantin'den sonra Amerika'nın New York şehrine de gitme fırsatı bulan Nusret Gökçe, şehrin en çok bilinen 3 restoranında para almadan çalışmıştır. Hatta burada yaptığı mönü ünlü New York Times gazetesinde yayınlanmıştır. 

Amerika'dan döndükten sonra Etiler'de ilk şubesini açan Nusret Gökçe, Nusr-et adıyla açtığı bu et restoranını kısa zamanda büyütmeyi başarmış, kendine has sunum tarzı ile dünyanın her yanından misafirlerini ağırlamıştır. Zamanla ünü dünyaya yayıla Nusret'in meraklıları arasında dünyaca ünlü sinema yıldızı Leonardo Dicaprio da bulunmaktadır. 

Nusret Gökçe Foto Galeri

Nusret Gökçe Hakkında

  • Ünlü bir et restoranı zincirinin sahibidir.
  • Kendine has et sunumları ile sosyal medyada da fenomen haline gelmiştir.

Benzer Biyografiler

Muhtar Kent
Muhtar Kent
İş Adamı
Kerem Göğüş
Kerem Göğüş
İş Adamı
Bedri Güntay Vikipedi
Bedri Güntay
İş Adamı
Akın İpek
Akın İpek
İş Adamı
Avram Habib Kimdir?
Avram Habib
İş Adamı
Alp Yalman
Alp Yalman
İş Adamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir