İlgini çekebilir

Ali Yörenç kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.02.2017 17:21
Beril Dedeoğlu

Beril Dedeoğlu Kimdir ?

Beril Dedeoğlu Biyografisi

Beril Dedeoğlu 1961 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Beril Dedeoğlu'nun babası 9 Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden olan Prof. Dr. Mustafa Altan Gümüş'tür. 

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamlayan Beril Dedeoğlu, aynı okulda yüksek lisans ve doktorasını da tamamlamıştır. 

Gazeteci, Köşe Yazarı olarak da görev yapmış olan Beril Dedeoğlu, Agos, Yeni Şafak, TRT Haber, Star TV gibi kurumlarda da görev almış, köşe yazılarının yanı sıra çeşitli haber programlarında da boy göstermiştir.

Akademik Kariyeri

Beril Dedeoğlu'nun akademik kariyeri 1995 yılında başlayan Beril Dedeoğlu, Galatasaray Üniversitesi'nde Prof. Dr. Esat Çam'ın asistanı olarak çalışmaya başlamıştır. 1995 yılından beri Galatasaray Üniversitesi'nde görev yapan Beril Dedeoğlu, üniversitenin Uluslararası İlişkiler Bölümünde Doçent sonrasında ise Profesör olarak görevine devam etmiştir.

Beril Dedeoğlu bir dönem Kadir Has Üniversitesi'nde ve İstanbul Aydın Üniversitesi ile Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitelerinde de dersler vermiştir.

Siyasi Kariyeri

Beril Dedeoğlu, çözüm süreci boyunca oluşturulan Akil İnsanlar Topluluğu'nun üyesi olarak gündeme gelmiştir ve bu süre zarfında İç Anadolu'da konferanslar vermiştir. 

Beril Dedeoğlu 22 Eylül 2015 tarihinde kurulan Geçici Seçim Hükümeti boyunca Avrupabirliği Bakanı ve Başmüzakereci olarak görev yapmıştır.

Beril Dedeoğlu 10 Aralık 2015 tarihinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından YÖK üyeliğine atanmıştır. 

Ege Üniversitesi Rektörlüğüne Atandı

Beril Dedeoğlu, Ege Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun hakkında YÖK tarafından yapılan soruşturmadan sonra açığa alınması sonucu, Hoşcoşkun'un yerine Ege Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştır. 

Beril Dedeoğlu Foto Galeri

Beril Dedeoğlu Hakkında

  • Beril Dedeoğlu Geçici Seçim Hükümetinde Avrupabirliği Bakanı ve Başmüzakereci olarak görev yapmıştır.
  • Beril Dedeoğlu aynı zamanda akademisyendir ve akil insanlar topluluğundaki isimlerden biridir.
  • YÖK üyesi de olan Beril Dedeoğlu, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun'un açığa alınması ile birlikte Ege Üniversitesi Rektörü olarak atanmıştır.

Benzer Biyografiler

Mehmet Baransu Kimdir?
Mehmet Baransu
Gazeteci
Canan Danyıldız
Canan Danyıldız
Gazeteci
İlnur Çevik
İlnur Çevik
Gazeteci
Cihan Aktaş
Cihan Aktaş
Gazeteci
Deniz Satar Kimdir?
Deniz Satar
Gazeteci Sunucu
Tayfun Talipoğlu
Tayfun Talipoğlu
Gazeteci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.