Seher Terzi

Biyografi Güncellenme Tarihi: 23.10.2016 20:24

Seher Terzi Kimdir?

Adı Soyadı
:
Rüveyda Öksüz
Yaşı
:
25 Eylül 1966 (50 yaşında)
Burcu
:
Terazi
Boy
:
1.59 cm
Kilo
:
72 kg
Saç Rengi
:
Kızıl
Göz Rengi
:
Açık Kahverengi
Meslek
:
Dizi ve Sinea oyuncusu.
Eğitim
:
Stüdyo Şahika Tekand

Yer Aldığı Projeler

  • Parmaklıklar Ardında - Dizi
  • Fatih Harbiye - Dizi
  • Beyaz Yalan - Dizi
  • Türkan - Dizi
  • Böyle Bitmesin - Dizi
  • Sihirbazlık Okulunda Bir Türk - Film
  • Sevimli Ve Tehlikeli - Film
  • Cehennem - Film
  • Gelmeyen Bahar - Film

Seher Terzi Biyografi

Seher Terzi, 25 Eylül 1966 tarihinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren kendisine oyunculuğu hedef edinen ve bu anlamda çalışmalarını yürüten Seher Terzi, çok da başarılı denemeyecek bir öğrencilik hayatına sahipti. Ailesinin de zoru ile okula gidiyor ve ilerleme yoluna gidiyordu.

Terzi, lise yıllarının sonunda kendisini oyuncu yapacak profesyonel tiyatro eğitimleri almaya başladı. Çeşitli kurumlara giderek oyuncu olabilmek için adımlar atan Terzi, nitekim zaman içerisinde tiyatro oyunlarında da yer alarak bu sektör içerisinde çok daha aktif bir şekilde rol almaya ve hayalini gerçekleştirmeye başladı.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Terzi, kariyerinin ilk yıllarında tiyatro oyunlarında sahnelenen orta kalite tiyatro oyunlarında yer aldı. Enteresan kişiliği ile yapımcıların dikkatini çekti. Terzi, ilk profesyonel televizyon dizisi projesi olarak Dadı dizisi kadrosunda 2000 yılında yer aldı. Kenan Işık, Gülben Ergen, Haldun Dormen ve Sinem Kobal gibi isimler ile bu dizinin sevilen isimlerinden birisi oldu.

Sonrasında 2001 yılı yapımı 90-60-90 dizisi kadrosunda da küçük bir rol edinerek sevenlerinin karşısına çıktı. 2002 yılı geldiğinde döneminin en çok sevilen dizilerinden birisi olan Beşik Kertmesi kadrosunda yer aldı. Bu dizide Olgun Şimşek, Meltem Cumbul, İlker Aksum ve Erdal Özyağcılar gibi usta isimler de yer alıyordu.

Sonrasında küçük çaplı birkaç rolde de yer aldıktan sonra 2002 yılı yapımı Yarım Elma dizisi kadrosunda Sıdıka rolünü canlandırdı. Dizinin başrolünde Janset, Günay Karacoğlu, Ruhi Sarı gibi isimler yer aldı. Sonrasında ise daha büyük projelerde yer almak için harekete geçti.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

Uzunca bir süre devam edecek olan Parmaklıklar Ardında dizisi kadrosunda yer alma serüveni 2007 yılında başladı ve 2009 yılında noktalandı. En büyük projesi de bu oldu. Dizide Selda Alkor, Serra Yılmaz, Devin Özgün Çınar gibi isimler ile birlikte uzun süre sevilen isimlerden birisi olarak da rol almayı başardı.

İlk beyazperde projesi olarak dikkat çeken Sihirbazlık Okulunda Bir Türk filminde ANNE rolünü canlandıdı. Bu komedi dizisi orta halli bir film olarak dikkat çekti ve gişede çok da fazla hasılat yapamadı ancak oyuncunun ilk beyazperde deneyimi olarak da dikkatleri çekti.

Benzer Biyografi Yazıları
Seher Terzi yer aldığı ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)